W listopadzie wspominamy tych, którzy od nas odeszli. Za nich modlimy się z ufnością, wiedząc, że "Bóg nie jest [Bogiem] umarłych, lecz żywych; wszyscy bowiem dla Niego żyją" (Łk 20, 38). Od poniedziałku do czwartku i w soboty będziemy się modlili za zmarłych o godz. 17:30. W każdy piątek z nieszporami za zmarłych o godz. 17.15, a w niedziele o 17:00.
więcej3 maja obchodzimy Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, głównej patronki Polski. Jest to jednocześnie Święto Konstytucji 3 Maja.
Msze św. w tym dniu o godz. 7:00, 9:00 i 18:00 oraz dodatkowo, w intencji ojczyzny o godz. 12:00.
Ze względu na uroczystość w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
***
Święto NMP Królowej Polski zostało ustanowione przez papieża Benedykta XV w 1920 roku.
Po odzyskaniu przez Polskę niepodległości biskupi polscy zaproponowali papieżowi ustanowienie święta Maryi Królowej Polski w dniu 3 maja, tak aby podkreślić związek tego święta z pierwszą Polską Konstytucją uchwaloną 3 maja 1791 r. Konstytucja wypełniła w swoich założeniach część ślubowania Jana Kazimierza – król zobowiązywał się uroczyście wziąć pod opiekę lud polski i zaprowadzić sprawiedliwość społeczną.
Święto Konstytucji 3 Maja natomiast, zostało wprowadzone na pamiątkę uchwalenia przez Sejm Wielki Konstytucji 3 Maja w 1971 r. Dzień ten został uznany świętem już 5 maja 1971 roku. Konstytucja 3 Maja z 1791 roku była jedną z najważniejszych ustaw w Polsce. Była ona drugą konstytucją w świecie – po Konstytucji Stanów Zjednoczonych z 1787 r. i pierwszą w Europie – spisaną ustawą tego typu . Konstytucja była próbą radykalnego uzdrowienia państwa i wyeliminowania wpływów obcych mocarstw. Od 1946 roku świętowanie tego dnia było zakazane przez władze aż do roku 1990.
Obecnie to szczególne Święto Kościelne i Narodowe obchodzone jest w całej Polsce. Odbywają się liczne uroczyste pochody, wywieszane są Flagi Państwowe i Maryjne, we wszystkich kościołach odprawiane są uroczyste Msze Święte w intencji Ojczyzny.