Parafia Rzymskokatolicka pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Szczecinku
Parafia Rzymskokatolicka pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Szczecinku
Aktualności
53. TYDZIEŃ MODLITW O TRZEŹWOŚĆ NARODU
23 - 02
2020

53. TYDZIEŃ MODLITW O TRZEŹWOŚĆ NARODU

„Szczęśliwe dzieci w trzeźwych rodzinach” – 53. Tydzień modlitw o trzeźwość narodu ma zachęcić wierzących do modlitwy w niezmiernie ważnej intencji, jaką jest wewnętrzna wolność wszystkich Polaków.

więcej

archiwum aktualności

Przygotowanie

Podstawowe informacje dla rodziców i chrzestnych dotyczące Chrztu w naszej parafii

 1. Sakrament chrztu jest udzielany podczas Mszy św. w pierwszą i trzecią niedzielę miesiąca o godzinie 12:30 i w czasie Wigilii Paschalnej (jeśli okoliczności za tym przemawiają). Chrzest w innym terminie należy uzgodnić z księdzem proboszczem.
 2. Chrzest należy zgłosić na dwa tygodnie przed terminem.
 3. Przed pójściem do kancelarii należy przygotować:
  • a) informacje dotyczące chrzestnych: imię, nazwisko, wiek oraz adres,
  • b) akt urodzenia dziecka
  • c) akt ślubu (koniecznie ślub kościelny)
 4. Chrzestnymi mogą być tylko wierzący i praktykujący!!! katolicy, którzy ukończyli 16 lat, byli bierzmowani i nie żyją w niesakramentalnych związkach małżeńskich. Z kancelarii parafii, w której mieszkają, winni dostarczyć zaświadczenie zezwalające im na bycie chrzestnym oraz potwierdzenie przystąpienia do spowiedzi św. Chrzestnymi mogą być osoby przeciwnych płci (w wyjątkowych wypadkach wystarczy jeden chrzestny).
 5. Rodzice dziecka powinni dostarczyć potwierdzenie odprawionej spowiedzi (dotyczy to tylko i wyłącznie rodziców po ślubie kościelnym lub matek samotnie wychowujących dziecko; żyjącym w niesakramentalnych związkach nie wolno przystępować do spowiedzi i Komunii św.!)
 6. Nauka przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych w kościele - w każdy pierwszy i trzeci piątek miesiąca o godz. 18.45 lub zgodnie z informacją podaną w kancelarii.
 7. Jeśli chrzest dziecka odbywa się w innej parafii niż ta, w której mieszka matka z dzieckiem, to z parafii zamieszkania należy dostarczyć tzw. pozwolenie na chrzest poza własną parafią.
 8. Rodzice kupują we własnym zakresie świecę i białą szatę (np. w sklepach katolickich).
POLECANE STRONY
MEDIA