Parafia Rzymskokatolicka pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Szczecinku
Parafia Rzymskokatolicka pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Szczecinku
Aktualności
52. MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL ORGANOWY
12 - 07
2018

52. MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL ORGANOWY

W tym roku odbędzie się 52. Międzynarodowy Festiwal Organowy, który pod względem liczby koncertów będzie największym z dotychczasowych. Dwa z nich odbędą się w naszym kościele w dniach 21.07. i 12.08.2018. Wstęp wolny.

więcej

archiwum aktualności

Z ostatniej niedzieli

XV NIEDZIELA ZWYKŁA
Szczecinek, 15.07.2018 r.

WAKACYJNE ZMIANY
Przypominamy, że w niedziele lipca i sierpnia, sprawujemy dodatkową Mszę św. o godz. 20:00. W okresie wakacji kancelaria parafialna jest czynna we wtorek i czwartek od godz. 16:00 do godz. 17:00 oraz w sobotę od 10:00 do 11:00.

SZKAPLERZ
Jutro, we wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel (Matki Bożej Szkaplerznej) na Mszach św. o godz. 9:00 i 18:00 będzie możliwość przyjęcia szkaplerza, który jest znakiem szczególnej opieki Maryi.

KONCERT
W najbliższą sobotę (21 lipca) odbędzie się w naszym kościele pierwszy w tym roku koncert organowy w ramach Międzynarodowego Festiwalu Organowego w Koszalinie, współorganizowany przez Szczecineckie Towarzystwo Muzyczne. Początek koncertu o godz. 19:00. Na organach zagra Witold Zaborny. Wystąpi również zespół muzyki cerkiewnej Oktoich. Serdecznie zapraszamy.

PIELGRZYMKA PIESZA
Już po raz 36-ty pątnicy z grupy IV w sierpniu wyruszą w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę. Serdecznie zapraszamy dorosłych i młodzież, a także rodziny do udziału w całej lub części pielgrzymki. Wszelkich informacji udziela ks. Dariusz. Osoby, które chciałyby uczestniczyć duchowo w pielgrzymce zapraszamy do tzw. „złotej grupy”. Można się do niej zapisać w zakrystii.
Pielgrzymom wyruszającym na Jasna Górę można też powierzyć swoje intencje, aby je zanieśli do Królowej Polski. Na stoliku przy ołtarzu Matki Bożej znajdziemy kartki do wypisania intencji. Można przy okazji złożyć ofiarę na potrzeby organizacyjne pielgrzymki.

REMONTY
Taca z minionej niedzieli przeznaczona była na cele remontowe – zebraliśmy 6720 zł. Obecnie remontujemy południową i północną ścianę wieży naszego kościoła. Koszt tej inwestycji to ponad 300 tys.pln. Rozpoczęliśmy też remont klatki schodowej w części duszpasterskiej domu parafialnego. Koszt tego przedsięwzięcia to ok. 35-40 tys. zł.

GOŚĆ NIEDZIELNY
Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego” i innych czasopism.

ŻYCZENIA
Dziękujemy za ofiary składane na cele remontowe. Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrego, błogosławionego tygodnia i dobrego wakacyjnego wypoczynku.

POLECANE STRONY
MEDIA