Parafia Rzymskokatolicka pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Szczecinku
Parafia Rzymskokatolicka pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Szczecinku
Aktualności
NIEDZIELA PALMOWA
18 - 03
2018

NIEDZIELA PALMOWA

W najbliższą niedzielę 25.marca, tradycyjne błogosławieństwo palm. Mszę św. o 9:30 rozpoczniemy na zewnątrz kościoła. Tej Mszy św. będzie przewodniczył bp Edward Dajczak. Po Mszy św. o 11:00 odbędzie się konkurs na najładniejszą palmę.

więcej

archiwum aktualności

Z ostatniej niedzieli

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
Szczecinek, 18.03.2018 r.

UROCZYSTOŚĆ ŚW. JÓZEFA
Jutro będziemy obchodzili Uroczystość św. Józefa. Nie jest to święto nakazane, ale zapraszamy do udziału we Mszy św. Bp Edward Dajczak zaprasza nas do udziału w uroczystościach odpustowych w sanktuarium św. Józefa w Słupsku.

NIEDZIELA PALMOWA
Za tydzień, w niedzielę, tradycyjne błogosławieństwo palm. Mszę św. o 9:30 rozpoczniemy na zewnątrz kościoła. Tej Mszy św. będzie przewodniczył bp Edward Dajczak. We wszystkie ważniejsze uroczystości ks. Biskup gości w wybranych kościołach diecezji w związku z zamknięciem koszalińskiej katedry w celach remontowych. Po Mszy św. o 11:00 odbędzie się konkurs na najładniejszą palmę.

BIERZMOWANIE
W środę na godz. 19:00 zapraszamy na spotkanie w kościele kandydatów do bierzmowania z klas VII i ich rodziców.

NABOŻEŃSTWA WIELKOPOSTNE
W piątki Wielkiego Postu zapraszamy na Nabożeństwo Drogi Krzyżowej: dzieci na godz. 16:30, a dorosłych i młodzież na godz. 17:15. Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym jest odprawiane w naszym kościele w niedziele Wielkiego Postu o godz. 17:00.

„TORBY MIŁOSIERDZIA”
Można jeszcze zabrać z zakrystii „torbę miłosierdzia” na naszą świąteczną pomoc dla ubogich. Po wypełnieniu wypisanymi na torbie artykułami przynosimy ją do 20 marca, aby Caritas mogła je wydawać od 21 marca.

1% NA CARITAS
Przypominamy, zwłaszcza emerytom, że w Caritas parafii w 1. i 3. środę miesiąca mogą być rozliczone osoby, które przekażą 1% na działalność Caritas.

PASCHALIKI
W kruchcie są do nabycia paschaliki – świece wielkanocne.|

SKARBONKI MIŁOSIERDZIA
Od Niedzieli Palmowej do Wielkiej Środy zbieramy skarbonki miłosierdzia. Można je będzie złożyć w specjalnym koszu.

KWIATY DO BOŻEGO GROBU
Przy bocznych ołtarzach zaznaczyliśmy skarbonki, do których można składać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu i na Wigilię Paschalną.

DEKORACJA KOŚCIOŁA
Jak co roku prosimy o pomoc w przygotowaniu kościoła do świąt, chodzi zwłaszcza o dekoracje. Osoby chętne prosimy o zgłaszanie się w zakrystii.

APOSTOLSTWO DOBREJ ŚMIERCI
Jutro, 19 marca, Apostolstwo Dobrej Śmierci zaprasza swoich członków na Mszę św. o godz. 17:00 w Parafii pw. Ducha Świętego. Więcej informacji na tablicy ogłoszeń.

KONCERT PASYJNY
Szczecineckie Towarzystwo Muzyczne zaprasza w najbliższą sobotę, 24 marca, do kościoła pw. Ducha Świętego na „Muzyczne Rozważania pasyjne”. Będzie to koncert pasyjny w ramach projektu „Szczecinecka Mała Filharmonia”, który rozpocznie się po Mszy św. o godz. 18:30. więcej...

„GOŚĆ NIEDZIELNY”
Zachęcamy, jak zwykle, do lektury „Gościa Niedzielnego”.

PODZIĘKOWANIA
Dziękujemy za troskę o nasz kościół i za składane ofiary. Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia.

POLECANE STRONY
MEDIA