Parafia Rzymskokatolicka pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Szczecinku
Parafia Rzymskokatolicka pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Szczecinku
Aktualności
ZAGROŻENIE BAGATELIZOWANE
20 - 05
2018

ZAGROŻENIE BAGATELIZOWANE

Zachęcamy rodziców i wychowawców do wzięcia udziału w spotkaniu, które odbędzie się 22 maja o godz. 18.30 w kinie Wolność, poświęconemu zagrożeniom jakie płyną z korzystania przez dzieci z urządzeń elektronicznych połączonych z internetem.

więcej

archiwum aktualności

Z ostatniej niedzieli

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO
Szczecinek, 20.05.2018 r.

KONIEC PIĘCDZIESIĄTNICY
Dzisiaj kończy się okres Pięćdziesiątnicy, czyli okres wielkanocny. Od jutra rozpoczynamy okres zwykły. Rozpoczniemy go jutro jak zawsze świętem Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła.

KOMUNIA WIELKANOCNA
Za tydzień, w niedzielę Trójcy Świętej minie czas na przyjęcie Komunii Wielkanocnej.

„MAJOWE”
Nabożeństwa majowe w naszym kościele od poniedziałku do piątku o godz. 17:30, w sobotę po Mszy św. o godz. 9:00, a w niedzielę o godz. 17:00. W środę łączymy Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z Nabożeństwem Majowym.

PWMW
Jutro o godz. 18:00 Msza św. w intencjach powierzanych Bogu przez PWMW i w intencji jej członków.

LEKTORZY
Jutro o godz. 19:00 spotkanie formacyjne dla lektorów.

I KOMUNIA
Dzieci pierwszokomunijne spotykają się na próbach: w poniedziałek o godz. 16:30 (I Grupa) i o 19:00 (II Grupa), a w środę o godz. 16:30 (II Grupa) i o 19:00 (I Grupa). W związku z tym w poniedziałek wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz. 17:30 na nabożeństwo majowe.

BIERZMOWANIE
W czwartek, o godz. 18:45 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas III gimnazjum.

ROCZNICA
W przyszłą niedzielę dzieci, które w zeszłym roku przyjęły pierwszy raz Komunię św., podczas Mszy św. o godz. 11:00 będą obchodziły rocznicę tego wydarzenia. Spowiedź dla dzieci i ich bliskich w piątek od godz. 17:00.

25-LECIE KAPŁAŃSTWA
W przyszłą niedzielę, 27 maja o godz. 12:30 ks. Proboszcz będzie sprawował wraz z ks. Zbigniewem Woźniakiem, dyrektorem bursy, Mszę św. dziękczynną z okazji 25-lecia kapłaństwa. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian do udziału w jubileuszowej Eucharystii a po jej zakończeniu na obiad na placu przykościelnym.

DIECEZJALNY DZIEŃ DZIECKA
Mamy jeszcze wolne miejsca na wyjazd do Skrzatusza na Diecezjalny Dzień Dziecka, który odbędzie się 26 maja br. W czasie wyjazdu mogą towarzyszyć dzieciom ich rodzice lub opiekunowie.

LEDNICA
Organizujemy wyjazd młodzieży na spotkanie młodych w Lednicy 2 czerwca. Zapisy w zakrystii.

FESTYN PARAFIALNY
Zachęcamy do zaangażowania się w organizację naszego festynu parafialnego, który odbędzie się 17 czerwca. Osoby, które chciałyby pomóc w organizacji proszone są o kontakt z ks. Proboszczem. W kruchcie kościoła można nabyć cegiełki, które wezmą udział w losowaniu nagród podczas festynu; cegiełki są też do nabycia w zakrystii i kancelarii parafialnej. Zbieramy fanty na loterię i książki na kiermasz.

„CIEMNA STRONA INTERNETU”
We wtorek, 22 maja, w kinie „Wolność” odbędzie się konferencja dla rodziców i wychowawców na temat zagrożeń wynikających z korzystania z internetu przez dzieci i młodzież. Szczegóły na plakacie i stronie internetowej.

SKAUCI EUROPY
Spotkanie informacyjne na temat skautingu dla rodziców i chłopców w wieku 8-12 lat odbędzie się 24 maja (czwartek) o godz. 19.00 w kościele pw. Miłosierdzia Bożego.

PISANIE IKON
Warsztaty pisania ikon dla początkujących – obejmują 9 spotkań od 20-29 lipca - odbędą się w SAPiK-u przy ul. Kilińskiego. Szczegóły na plakacie.

GOŚĆ NIEDZIELNY
Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”.

ŻYCZENIA
Dziękujemy za troskę o nasz kościół, za życzliwość i wszelkie składane ofiary.

POLECANE STRONY
MEDIA