Parafia Rzymskokatolicka pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Szczecinku
Parafia Rzymskokatolicka pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Szczecinku
Aktualności
53. TYDZIEŃ MODLITW O TRZEŹWOŚĆ NARODU
23 - 02
2020

53. TYDZIEŃ MODLITW O TRZEŹWOŚĆ NARODU

„Szczęśliwe dzieci w trzeźwych rodzinach” – 53. Tydzień modlitw o trzeźwość narodu ma zachęcić wierzących do modlitwy w niezmiernie ważnej intencji, jaką jest wewnętrzna wolność wszystkich Polaków.

więcej

archiwum aktualności

Ogłoszenia parafialne 2020

VI NIEDZIELA ZWYKŁA
Szczecinek, 16.02.2020 r.

BUDŻET OBYWATELSKI
Trwa głosowanie na projekty, które będą sfinansowane z budżetu obywatelskiego. Bardzo dziękuję tym, wszystkim, którzy już poparli projekt Renowacji tarcz zegara na wieży naszego kościoła. Projekt ma nr 16. Głosować można jeszcze do przyszłej niedzieli – 23 lutego. Głosowanie odbywa się za pomocą papierowych kart do głosowania oraz elektronicznie. Żeby ułatwić głosowanie, w zakrystii i kancelarii parafialnej są do dyspozycji karty do wypełnienia. Składać je należy w wyznaczonych punktach, które znajdują się w urzędzie miasta oraz w bibliotekach publicznych na ul. Jeziornej i na ul. Wyszyńskiego. Dzisiaj po każdej Mszy św. można głosować elektronicznie w sali w domu parafialnym, wejście jak do kancelarii. Do głosowania konieczny jest nr PESEL. Przypominamy, że głosować mogą wszyscy mieszkańcy miasta, również dzieci.

BUDOWA KOŚCIOŁÓW
Taca z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na budowę kościołów w diecezji.

„GOŚĆ NIEDZIELNY”
Zachęcamy, jak zwykle, do lektury „Gościa niedzielnego”.

ŻYCZENIA
Dziękujemy za troskę o nasz kościół, za składane ofiary i wszelką życzliwość.

V NIEDZIELA ZWYKŁA
Szczecinek, 09.02.2020 r.

II NIEDZIELA MIESIĄCA
Dzisiaj druga niedziela miesiąca i w związku z tym o godz. 14:30 będziemy sprawowali Mszę św. dla niesłyszących w języku migowym. Dzisiejsza taca jest przeznaczona na ogrzewanie kościoła.

SPOTKANIE BIBLIJNE
Jutro o godz. 19:00 spotkanie biblijne w domu parafialnym.

ŚWIATOWY DZIEŃ CHOREGO
We wtorek, 11 lutego, będziemy obchodzili wspomnienie Matki Bożej z Lourdes; jest to Światowy Dzień Chorego. W naszym kościele o godz. 8:30 odmówimy różaniec w intencji chorych. Od godz. 8:30 będzie okazja do spowiedzi św.
Mszę św. w intencji chorych odprawimy o godz. 9:00. Na tę Mszę św. zapraszamy osoby chore i starsze. Bardzo prosimy o pomoc w dotarciu do kościoła tym naszym parafianom, którzy mają trudność z poruszaniem się o własnych siłach.
Podczas Mszy św. będzie udzielany sakrament chorych. Aby rozwiać ewentualne wątpliwości, przypominamy nauczanie Kościoła o sakramencie chorych zawarte w Katechizmie Kościoła Katolickiego:

1514 Namaszczenie chorych „nie jest sakramentem przeznaczonym tylko dla tych, którzy znajdują się w ostatecznym niebezpieczeństwie utraty życia. Odpowiednia zatem pora na przyjęcie tego sakramentu jest już wówczas, gdy wiernym zaczyna grozić niebezpieczeństwo śmierci z powodu choroby lub starości”.


1515 Jeśli chory, który został namaszczony, odzyskał zdrowie, w przypadku nowej ciężkiej choroby może ponownie przyjąć ten sakrament. W ciągu tej samej choroby namaszczenie chorych może być udzielone powtórnie, jeśli choroba się pogłębia. Jest rzeczą stosowną przyjąć sakrament namaszczenia chorych przed trudną operacją. Odnosi się to także do osób starszych, u których pogłębia się słabość.


RODZICE PO STRACIE
We wtorek o godz. 18:00 będziemy się modlili za rodziców, którzy utracili dziecko w różnych okolicznościach życia i w różnym wieku. Na tę Mszę św. zapraszamy rodziców po stracie dziecka, ich bliskich i wszystkich, którzy chcą się za nich modlić.

BUDŻET OBYWATELSKI
Trwa głosowanie na projekty, które będą sfinansowane z budżetu obywatelskiego. Bardzo dziękuję tym, wszystkim, którzy już poparli projekt Renowacji tarcz zegara na wieży naszego kościoła. Projekt ma nr 16. Czas głosowania to 3-23 lutego. Głosowanie odbywa się za pomocą papierowych kart do głosowania oraz elektronicznie. Żeby ułatwić głosowanie, w zakrystii i kancelarii parafialnej są do dyspozycji karty do wypełnienia. Składać je należy w wyznaczonych punktach, które znajdują się w urzędzie miasta oraz w bibliotekach publicznych na ul. Jeziornej i na ul. Wyszyńskiego. Dzisiaj po każdej Mszy św. można głosować elektronicznie w sali w domu parafialnym, wejście jak do kancelarii. Do głosowania konieczny jest nr PESEL. Przypominamy, że głosować mogą wszyscy mieszkańcy miasta, również dzieci.

„GOŚĆ NIEDZIELNY”
Zachęcamy, jak zwykle, do lektury „Gościa niedzielnego”.

ŻYCZENIA
Dziękujemy za troskę o nasz kościół, za składane ofiary i wszelką życzliwość.

OFIAROWANIE PAŃSKIE
Szczecinek, 02.02.2020 r.

OFIAROWANIE PAŃSKIE
Dzisiaj obchodzimy święto Ofiarowania Pańskiego. Jest to światowy dzień życia konsekrowanego. Po Mszy św. można złożyć ofiarę do puszki na zakony kontemplacyjne, które wspierają nas nieustanną modlitwą.

AKCJA KATOLICKA
Akcję Katolicką zapraszamy w poniedziałek na Mszę św. o godz. 18:00, a następnie na spotkanie formacyjne.

I ŚRODA, CZWARTEK I PIĄTEK
W I środę miesiąca, po wieczornej Mszy św. i nowennie, zmiana tajemnic dla Żywego Różańca.
W I czwartek miesiąca po wieczornej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu – do godz. 21:00. Od 20:00 rozpocznie się wspólne uwielbienie Pana Jezusa i pomodlimy się o uzdrowienie, a po zakończeniu adoracji będzie możliwość modlitwy wstawienniczej, a więc modlitwy za osoby potrzebujące, w jakichś sprawach, szczególnego wsparcia modlitewnego.
W I piątek dodatkowa okazja do spowiedzi od godz. 17:00.

BIERZMOWANIE
Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas VIII jutro (w poniedziałek) o godz. 18:45 – rozpoczęcie w kościele, dla kandydatów z klas I po szkole podstawowej we wtorek o godz. 18:45 a dla kandydatów z klas I po gimnazjum w czwartek o godz. 19:00.

II NIEDZIELA MIESIĄCA
Przyszła niedziela, to druga niedziela miesiąca i w związku z tym o godz. 14:30 będziemy sprawowali Mszę św. dla niesłyszących w języku migowym. Taca z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na ogrzewanie kościoła.

KOLĘDA
Zakończyliśmy wizytę duszpasterską – „kolędę”. Bardzo dziękujemy za życzliwe przyjęcie, wspólną modlitwę i wyrażaną w rozmowie troskę o naszą parafię. Dziękujemy za złożone ofiary, również za te na wyjazd wakacyjny dla ministrantów. Część ofiar złożonych podczas kolędy przeznaczymy na remont zakrystii; w czasie ferii planujemy odnowić salkę poradnictwa rodzinnego i wyposażyć ją na nowo; w najbliższym czasie wymienimy również ławki w kruchcie kościoła.

REKOLEKCJE ZIMOWE DLA DZIECI I MŁODZIEŻY
Podczas ferii zapraszamy dzieci na rekolekcje oazowe. Dzieci z klas od IV do VI SP mogą wyjechać na rekolekcje do Kołobrzegu w dniach od 14 do 16 lutego. Koszt rekolekcji to 60 zł oraz koszt dojazdu. Informacje i zapisy w zakrystii.

BUDŻET OBYWATELSKI
Już jutro rusza głosowanie na projekty, które będą sfinansowane z budżetu obywatelskiego. W związku z tym gorąca prośba o mobilizację i poparcie projektu Renowacji tarcz zegara na wieży naszego kościoła. Projekt ma nr 16. Czas głosowania to 3-23 lutego. Głosowanie będzie się odbywało za pomocą papierowych kart do głosowania oraz elektronicznie. https://szczecinek.budzet-obywatelski.org/
Żeby ułatwić głosowanie, w zakrystii i kancelarii parafialnej będą do dyspozycji od jutra karty do wypełnienia. Tam też znajdziemy kogoś, kto pomoże kartę wypełnić. Składać je należy w wyznaczonych punktach, które będą się znajdowały w urzędzie miasta oraz w bibliotekach publicznych na ul. Jeziornej i na ul. Wyszyńskiego.
W parafii uruchomimy również punkt do głosowania elektronicznego, który będzie czynny w godzinach urzędowania kancelarii parafialnej.
Zachęcamy do poparcia tylko jednego, naszego projektu, co da większą szansę na zdobycie odpowiedniej liczby głosów. Do głosowania konieczny jest nr PESEL. Głosować mogą wszyscy mieszkańcy miasta, również dzieci.

„GOŚĆ NIEDZIELNY”
Zachęcamy, jak zwykle, do lektury „Gościa niedzielnego”.

ŻYCZENIA
Dziękujemy za troskę o nasz kościół, za składane ofiary i wszelką życzliwość.

III NIEDZIELA ZWYKŁA
Szczecinek, 26.01.2020 r.

NIEDZIELA SŁOWA BOŻEGO
Dzisiaj obchodzimy po raz pierwszy ustanowioną przez ojca świętego Franciszka niedzielę Słowa Bożego. Będzie ona obchodzona corocznie w III niedzielę zwykłą.

KOLĘDA
W tym tygodniu zakończymy wizytę duszpasterską – „kolędę”. Plan kolędy znajdziemy na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej.

ZMIANY KOLĘDOWE
Jeszcze w tym tygodniu, ze względu na wizytę duszpasterską, kancelaria parafialna jest czynna we wtorki, czwartki i soboty, od godz. 10:00 do 11:00. W ważnych sprawach prosimy o kontakt bezpośrednio po Mszy św. lub o telefon na numer komórkowy parafii. Poniedziałkowa i czwartkowa Adoracja Najświętszego Sakramentu, do końca stycznia, będzie się rozpoczynała 30 min. wcześniej, a więc o godz. 16:30.

I SOBOTA
W I sobotę miesiąca odwiedziny chorych od godz. 9:30.

OFIAROWANIE PAŃSKIE
W przyszłą niedzielę będziemy obchodzili święto Ofiarowania Pańskiego. Msze Święte będziemy rozpoczynali od błogosławieństwa świec. W związku z tym gorąca prośba o dobre zabezpieczenie świec, żeby uniknąć rozlania parafiny na tapicerkę w ławkach.

REKOLEKCJE ZIMOWE DLA DZIECI I MŁODZIEŻY
Podczas ferii zapraszamy dzieci na rekolekcje oazowe. Dzieci z klas od IV do VI SP mogą wyjechać na rekolekcje do Kołobrzegu w dniach od 14 do 16 lutego. Koszt rekolekcji to 60 zł oraz koszt dojazdu. Informacje i zapisy w zakrystii.

BUDŻET OBYWATELSKI
Przygotowujemy się do poparcia projektu „Renowacja trzech tarcz zegara na wieży kościoła pw. Narodzenia NMP w Szczecinku”, w ramach budżetu obywatelskiego. Nasz projekt ma nr 16. Czas głosowania to 3-23 lutego. Głosowanie będzie się odbywało za pomocą papierowych kart do głosowania oraz elektronicznie. zagłosuj...
Żeby ułatwić głosowanie, w parafii będą do dyspozycji karty do wypełnienia. Składać je należy w wyznaczonych punktach, które będą się znajdowały w urzędzie miasta oraz w bibliotekach publicznych: na ul. Jeziornej i na ul. Wyszyńskiego. W parafii uruchomimy również punkt do głosowania elektronicznego. Zachęcamy do poparcia tylko jednego, naszego projektu, co da większą szansę na zdobycie odpowiedniej liczby głosów. Do głosowania konieczny będzie nr PESEL.

„GOŚĆ NIEDZIELNY”
Zachęcamy, jak zwykle, do lektury „Gościa niedzielnego”.

ŻYCZENIA
Dziękujemy za troskę o nasz kościół, za składane ofiary i wszelką życzliwość.

II NIEDZIELA ZWYKŁA
Szczecinek, 19.01.2020 r.

TYDZIEŃ MODLITW O JEDNOŚĆ CHRZEŚCIJAN
Od soboty, 18 stycznia, trwa tydzień modlitw o jedność chrześcijan, który zakończy się w przyszłą sobotę, 25 stycznia. Pamiętajmy o tej ważnej intencji również w naszych osobistych modlitwach.

PWMW
Jutro, jak zwykle w trzeci poniedziałek miesiąca, o godz. 18:00 będziemy sprawowali Mszę św. w intencjach, które powierza Panu Bogu PWMW oraz za jej członków.

TRAGICZNIE ZMARŁY REKTOR WSD
W miniony poniedziałek zginął w wypadku samochodowym ks. Wojciech Wójtowicz, rektor naszego seminarium duchownego w Koszalinie. Jego pogrzeb odbył się w piątek. Wspólnota seminaryjna roku propedeutycznego zaprasza na Mszę św. w intencji tragicznie zmarłego ks. Rektora w poniedziałek o godz. 19:00 w kościele Miłosierdzia Bożego w Szczecinku.

KOLĘDA
Kontynuujemy wizytę duszpasterską – „kolędę”. Plan kolędy znajdziemy na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej.

ZMIANY KOLĘDOWE
W okresie kolędowym, ze względu na wizytę duszpasterską, kancelaria parafialna jest czynna we wtorki, czwartki i soboty, od godz. 10:00 do 11:00. W ważnych sprawach prosimy o kontakt bezpośrednio po Mszy św. lub o telefon na numer komórkowy parafii. Poniedziałkowa i czwartkowa Adoracja Najświętszego Sakramentu, do końca stycznia, będzie się rozpoczynała 30 min. wcześniej, a więc o godz. 16:30.

ADORACJA DLA MAŁŻEŃSTW
W najbliższy piątek, 24 stycznia, zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu dla małżeństw. Rozpoczęcie o godz. 19:00.

REKOLEKCJE ZIMOWE DLA DZIECI I MŁODZIEŻY
Podczas ferii zapraszamy dzieci na rekolekcje oazowe. Dzieci z klas od IV do VI SP mogą wyjechać na rekolekcje do Kołobrzegu w dniach od 14 do 16 lutego. Koszt rekolekcji to 60 zł oraz koszt dojazdu. Informacje i zapisy w zakrystii.

BUDŻET OBYWATELSKI
Już drugi raz mieszkańcy naszego miasta będą mogli poprzeć wybrane przez siebie projekty, które będą sfinansowane w ramach tzw. budżetu obywatelskiego. Wśród projektów złożonych przez mieszkańców znalazła się „Renowacja trzech tarcz zegara na wieży kościoła pw. Narodzenia NMP w Szczecinku”. Projekt ten przeszedł weryfikację i w związku z tym możemy go poprzeć w głosowaniu bezpośrednim, które będzie się odbywało elektronicznie oraz poprzez karty do głosowania. Czas głosowania to 3-23 lutego. Prawo głosowania ma każdy mieszkaniec Szczecinka, również niepełnoletni. Gdyby projekt zyskał odpowiednie poparcie (liczbę głosów), to w tym roku mielibyśmy odnowione wszystkie tarcze naszego zegara. Więcej szczegółów podamy w przyszłą niedzielę.

„GOŚĆ NIEDZIELNY”
Zachęcamy, jak zwykle, do lektury „Gościa niedzielnego”.

ŻYCZENIA
Dziękujemy za troskę o nasz kościół, za składane ofiary i wszelką życzliwość.

ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO
Szczecinek, 12.01.2020 r.

KONIEC OKRESU BOŻEGO NARODZENIA
Dzisiaj, w Niedzielę Chrztu Pańskiego, kończy się liturgiczny obchód Bożego Narodzenia. Od jutra rozpoczniemy Okres Zwykły. Tradycyjnie w naszym kraju jeszcze do 2 lutego, do Święta Ofiarowania Pańskiego, możemy pozostawić bożonarodzeniowe dekoracje.

MSZA DLA NIESŁYSZĄCYCH
Dzisiaj o godz. 14:30 będzie w naszym kościele sprawowana Msza św. dla niesłyszących, w języku migowym.

BIERZMOWANIE
Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas VIII jutro (w poniedziałek) o godz. 18:45.

KOLĘDA
Kontynuujemy wizytę duszpasterską – „kolędę”. Plan kolędy znajdziemy na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej.

KANCELARIA PARAFIALNA
W okresie kolędowym, ze względu na wizytę duszpasterską, kancelaria parafialna jest czynna we wtorki, czwartki i soboty, od godz. 10:00 do 11:00. W ważnych sprawach prosimy o kontakt bezpośrednio po Mszy św. lub o telefon na numer komórkowy parafii.

TYDZIEŃ MODLITW O JEDNOŚĆ CHRZEŚCIJAN
W sobotę, 18 stycznia, rozpocznie się tydzień modlitw o jedność chrześcijan. Pamiętajmy o tej ważnej intencji również w naszych osobistych modlitwach.

TACA NA OGRZEWANIE
Dzisiejsza taca jest przeznaczona na ogrzewanie kościoła.

„GOŚĆ NIEDZIELNY”
Zachęcamy, jak zwykle, do lektury „Gościa niedzielnego”.

ŻYCZENIA
Dziękujemy za troskę o nasz kościół, za składane ofiary i wszelką życzliwość.

II NIEDZIELA PO BOŻYM NARODZENIU
Szczecinek, 05.01.2020 r.

„ORANTES”
Dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 18:00 będzie nam towarzyszył chór Orantes, który po zakończeniu Mszy św. wykona jeszcze kilka kolęd.

„TRZECH KRÓLI”
Jutro będziemy obchodzili Uroczystość Objawienia Pańskiego. Jest to święto nakazane, a więc mamy obowiązek udziału we Mszy św. Na Mszach św. błogosławimy kadzidło i kredę do oznaczenia drzwi naszych domów. Taca będzie przeznaczona na misje. Ulicami naszego miasta przejdzie Orszak Trzech Króli, który uformuje się ok. godz. 10:00 na ul. Piłsudskiego w okolicy parafii Ducha Świętego.

RODZINNE ŚPIEWANIE KOLĘD
Również jutro o godz. 16:45 w naszym kościele II Rodzinne Śpiewanie Kolęd. Serdecznie wszystkich zapraszamy do słuchania i wspólnego śpiewu.

KOLĘDA
Kontynuujemy wizytę duszpasterską. Odwiedziny kolędowe są okazją do spotkania i wspólnej modlitwy. Kapłani przychodzą z Bożym błogosławieństwem dla odwiedzanej rodziny. Czas wizyty duszpasterskiej jest ograniczony przez możliwości, tzn. przez wielkość parafii i liczbę duszpasterzy. W celu omówienia tematów wymagających dłuższej rozmowy można się umawiać z nami na spotkanie poza czasem kolędowym.

OFIARY
Przy nabywaniu opłatków zebraliśmy 4600 zł. Środki te przeznaczamy zgodnie z zapowiedzią na remont zakrystii. Wraz z innymi ofiarami mamy na dzisiaj na ten cel 17 tys. zł.

TACA „NA OGRZEWANIE”
Przyszła niedziela, to druga niedziela miesiąca i w związku z tym tacę przeznaczymy na ogrzewanie kościoła.

MSZA DLA NIESŁYSZĄCYCH
W przyszłą niedzielę o godz. 14:30 będzie w naszym kościele sprawowana Msza św. dla niesłyszących, w języku migowym.

ŻYCZENIA
Dziękujemy za troskę o nasz kościół, za składane ofiary i wszelką życzliwość. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy dobrego, błogosławionego tygodnia.

ŚWIĘTO ŚWIĘTEJ RODZINY
Szczecinek, 29.12.2019 r.

ODNOWIENIE PRZYRZECZEŃ MAŁŻEŃSKICH
Dzisiaj podczas Mszy św. małżeństwa sakramentalne mogą odnowić swoje przyrzeczenia małżeńskie i otrzymać błogosławieństwo na dalsze wspólne życie.

DZIĘKCZYNIENIE ZA MINIONY ROK
We wtorek o godz. 17:30 przed Panem Jezusem w Najświętszym Sakramencie będziemy dziękowali za mijający rok i prosili o błogosławieństwo na Nowy Rok. O godz. 18:00 odprawimy Mszę św. dziękczynną.

NOWY ROK
W środę, 1 stycznia, będziemy obchodzili Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Przypominamy, że jest to święto nakazane, a więc jesteśmy zobowiązani do uczestniczenia we Mszy św. Porządek Mszy św. w tym dniu, jak w każdą niedzielę.

KOLĘDA
Kontynuujemy wizytę duszpasterską. Odwiedziny kolędowe są okazją do spotkania i wspólnej modlitwy. Kapłani przychodzą z Bożym błogosławieństwem dla odwiedzanej rodziny. Czas wizyty duszpasterskiej jest ograniczony przez możliwości, tzn. przez wielkość parafii i liczbę duszpasterzy. W celu omówienia tematów wymagających dłuższej rozmowy można się umawiać z nami na spotkanie poza czasem kolędowym.

I ŚRODA, CZWARTEK, PIĄTEK I SOBOTA
W I środę po wieczornej Mszy św. zmiana tajemnic różańca.
W I czwartek miesiąca po wieczornej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu – do godz. 21:00.
W I piątek dodatkowa okazja do spowiedzi od godz. 17:00.
W I sobotę stycznia nie będzie odwiedzin chorych.

RODZINNE ŚPIEWANIE KOLĘD
W Uroczystość Objawienia Pańskiego o godz. 16:45 rozpocznie się II Rodzinne Śpiewanie Kolęd. Każda rodzina, w dowolnym składzie osobowym może zaśpiewać wybraną przez siebie kolędę lub pastorałkę. Zgłoszenia przyjmujemy w zakrystii.

KANCELARIA PARAFIALNA
W okresie kolędowym, ze względu na wizytę duszpasterską, kancelaria parafialna będzie czynna we wtorki, czwartki i soboty, od godz. 10:00 do 11:00. W ważnych sprawach prosimy o kontakt bezpośrednio po Mszy św. lub o telefon na numer komórkowy parafii.

ŻYCZENIA
Dziękujemy za troskę o nasz kościół, za składane ofiary i wszelką życzliwość. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy dobrego, błogosławionego tygodnia.

UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO
Szczecinek, 25.12.2019 r.

BOŻE NARODZENIE
Dzisiaj Msze św. będą sprawowane według porządku niedzielnego. Na Mszy św. o godz. 12:30 będziemy udzielali sakramentu chrztu.

DRUGI DZIEŃ ŚWIĄT
Jutro, w święto Świętego Szczepana Msze św. według porządku niedzielnego. Taca z tego dnia będzie przeznaczona na kształcenie w diecezji i utrzymanie Wydziału Teologicznego w Szczecinie.

KOLĘDA
Wizytę duszpasterską – „kolędę” – rozpoczniemy w sobotę 28 grudnia. Szczegółowy plan kolędy znajdziemy na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej. Początek kolędy od poniedziałku do piątku o godz. 16:00, a w sobotę o godz. 13:00.

KANCELARIA PARAFIALNA
W czasie trwania kolędy, kancelaria parafialna będzie czynna we wtorki, czwartki i soboty, od godz. 10:00 do 11:00. W ważnych sprawach prosimy o kontakt po Mszy św. lub o telefon na numer komórkowy.

OPŁATEK DLA GRUP PARAFIALNYCH
W sobotę, 28 grudnia, o godz. 10:00, w auli LO im. Księżnej Elżbiety odbędzie się spotkanie opłatkowe dla pracowników parafii i grup parafialnych. Członków grup prosimy o pomoc w przygotowaniu tego spotkania: o upieczenie ciasta i zajęcie się organizacją. W tej sprawie prosimy o kontakt odpowiedzialnych za grupy.

ŚWIĘTO ŚW. RODZINY
W przyszłą niedzielę, w święto św. Rodziny podczas Mszy św. małżonkowie żyjący w związku sakramentalnym będą mogli odnowić przyrzeczenia małżeńskie. Na Mszę św. o godz. 16:00 zapraszamy wszystkie małżeństwa, które zawarły związek w tym roku kalendarzowym – będziemy się modlili w ich intencji.

IMIENINY
W przyszłą niedzielę swoje imieniny będzie obchodził ks. Dawid. W intencji solenizanta będziemy się modlili na Mszy św. o godz. 11:00.

II RODZINNE ŚPIEWANIE KOLĘD
W uroczystość Objawienia Pańskiego, 6 stycznia, o godz. 16:45 rozpocznie się II rodzinne śpiewanie kolęd. Każda rodzina (w dowolnym składzie osobowym – również soliści) śpiewa wybraną przez siebie kolędę lub pastorałkę. W czasie występu można użyć instrumentów lub śpiewać a capella. Zapisy przyjmujemy w zakrystii.

PODZIĘKOWANIA I ŻYCZENIA
Dziękujemy za pomoc w przygotowaniu naszego kościoła do świąt: za szopkę i choinki. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy pełnych pokoju i radości Świąt Narodzenia Pańskiego.

IV NIEDZIELA ADWENTU
Szczecinek, 22.12.2019 r.

ADWENT
Jeszcze w poniedziałek i wtorek roraty o godz. 6:00. Bardzo dziękujemy za świadectwo wiary, którym był udział w roratach dzieci, młodzieży i dorosłych. Dziękujemy za adwentową pomoc najuboższym, za nabywanie świec „Caritas” i artykuły żywnościowe. Panie z „Caritas” przygotowały ok. 50 paczek z pomocą świąteczną – bardzo im dziękujemy. Ponawiam też apel o zaangażowanie się w pomoc potrzebującym w ramach Caritas.

ŚWIATEŁKO POKOJU
Harcerze i harcerki z ZHP przekazali nam Bożonarodzeniowe Światełko Pokoju, czyli płomień zapalony w Betlejem. Światło będzie dostępne w naszym kościele do 24 grudnia. Można od niego odpalić swoje świece i zanieść do swoich domów.

SPOWIEDŹ ŚWIĘTA
Okazja do spowiedzi świętej jutro (poniedziałek) przed każdą Mszą św. i w czasie Mszy św. oraz dodatkowo od godz. 19:00 do 20:00. We wtorek przed Mszą św. o 6:00 i 9:00 oraz dodatkowo od godz. 9:00 do 12:00.

WIGILIA
We wtorek, w Wigilię Bożego Narodzenia, Msze św. o godz. 6:00 i 9:00. Nie będzie Mszy św. o godz. 18:00. Wieczorem gromadzimy się w naszych domach na Wieczerzę Wigilijną. Zachowujemy tradycyjnie jej postny charakter, odczytujemy fragment Ewangelii o narodzeniu Pana Jezusa, dzielimy się opłatkiem i śpiewamy kolędy. Przebieg Wieczerzy Wigilijnej możemy znaleźć na obwolucie opłatków nabytych w naszej parafii, a także w dzisiejszym „Gościu Niedzielnym”. Po Wieczerzy Wigilijnej zapraszamy na Mszę św. Wigilijną o godz. 22:00 oraz na Mszę św. Pasterską na godz. 24:00.

BOŻE NARODZENIE
W dzień Bożego Narodzenia Msze św. będą sprawowane według porządku niedzielnego. Na Mszy św. o godz. 12:30 będziemy udzielali sakramentu chrztu.

DRUGI DZIEŃ ŚWIĄT
W święto Świętego Szczepana (czwartek, 26 grudnia) Msze św. według porządku niedzielnego. Taca z tego dnia będzie przeznaczona na kształcenie w diecezji i utrzymanie Wydziału Teologicznego w Szczecinie.

KOLĘDA
Wizytę duszpasterską („kolędę”) rozpoczniemy w sobotę, 28 grudnia.
Szczegóły możemy znaleźć na naszej stronie internetowej.
zobacz już dziś...

OPŁATEK DLA GRUP PARAFIALNYCH
W sobotę, 28 grudnia, o godz. 10:00, w auli LO im. Księżnej Elżbiety odbędzie się spotkanie opłatkowe dla pracowników parafii i grup parafialnych. Zapraszamy na to spotkanie osoby pracujące w parafii, radę parafialną oraz członków wszystkich grup parafialnych: Akcji Katolickiej, Apostolatu „Cudownego Medalika”, Apostolatu Matki Bożej Pielgrzymującej, „Caritas”, Duszpasterstwa „Bankowców”, Lektorów, Ministrantów, Odnowy w Duchu Świętym, Rodziny Przyjaciół Seminarium Koszalińskiego, Domowego Kościoła, Żywego Różańca, Różańca Rodziców i za kapłanów, Parafialnej Wspólnoty Modlitwy Wstawienniczej i harcerzy. Członków grup prosimy o pomoc w przygotowaniu tego spotkania: o upieczenie ciasta i zajęcie się organizacją. W tej sprawie prosimy o kontakt odpowiedzialnych za grupy.

ŚWIĘTO ŚW. RODZINY
W Przyszła niedzielę, w święto św. Rodziny podczas Mszy św. małżonkowie żyjący w związku sakramentalnym będą mogli odnowić przyrzeczenia małżeńskie. Na Mszę św. o godz. 16:00 zapraszamy wszystkie małżeństwa, które zawarły związek w tym roku kalendarzowym – będziemy się modlili w ich intencji.

IMIENINY
W przyszłą niedzielę swoje imieniny będzie obchodził ks. Dawid. W intencji solenizanta będziemy się modlili na Mszy św. o godz. 11:00.

„GOŚĆ NIEDZIELNY”
Zachęcamy, jak zwykle, do lektury „Gościa niedzielnego”. Dzisiaj wydanie świąteczne w cenie 10 zł. Jako dodatek znajdziemy w „Gościu” pięknie wydany przebieg Wieczerzy Wigilijnej.

PODZIĘKOWANIA
Dziękujemy za troskę o nasz kościół i za składane. Wszystkim życzymy spokojnych przygotowań do Świąt.

III NIEDZIELA ADWENTU
Szczecinek, 15.12.2019 r.

ADWENT
Przed nami ostatni pełny tydzień Adwentu. Na roratach będziemy się spotykali do końca Adwentu, ale zakończenie rorat dla dzieci już w piątek. W zakrystii można nabyć opłatki – ofiary przeznaczamy na remont zakrystii.

CARITAS
Bardzo dziękujemy za adwentową pomoc potrzebującym. Świece w ramach wigilijnego dzieła pomocy dzieciom zostały już rozprowadzone, a nasza pomoc w postaci toreb miłosierdzia dotrze do potrzebujących w tym tygodniu. Bardzo dziękuję Paniom z Caritas. Cała ich praca, która odbywa się nie tylko z okazji świąt, ale przez cały rok jest wykonywana jako wolontariat. Do tej ważnej posługi potrzebujemy pomocy nowych osób. Gdyby ktoś chciał pomagać potrzebującym ofiarując trochę swojego czasu, proszony jest o kontakt.

SPOWIEDŹ ŚWIĘTA
Okazja do spowiedzi świętej od poniedziałku do środy przed każdą Mszą św. i w czasie Mszy św. oraz dodatkowo w czwartek, piątek i sobotę od godz. 17:00. Prosimy o nie pozostawianie spowiedzi świętej na przyszłą niedzielę i na dzień Wigilii.

IMIENINY
W czwartek swoje imieniny będzie obchodził ks. Dariusz. W intencji solenizanta będziemy się modlili na roratach o godz. 6:00.

ADORACJA DLA MAŁŻEŃSTW
Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu dla małżeństw, która odbędzie się w najbliższy piątek o godz. 19:00. Na tę wspólną, comiesięczną modlitwę zaproszeni są małżonkowie, ale i wszyscy, którzy chcą się modlić za małżeństwa.

PORZĄDKI ŚWIĄTECZNE
Pozostało nam do uporządkowania jeszcze trochę terenu wokół kościoła – chodzi głównie o wygrabienie liści. Gdyby ktoś chciał i mógł pomóc w tych pracach, to bardzo proszę o kontakt po Mszy św.

OPŁATEK DLA GRUP PARAFIALNYCH
W tym roku spotkanie bożonarodzeniowe dla pracowników parafii i wszystkich grup parafialnych odbędzie się w sobotę, 28 grudnia. Szczegółowe informacje podamy bliżej tego terminu.

„GOŚĆ NIEDZIELNY”
Zachęcamy, jak zwykle, do lektury „Gościa niedzielnego”. Przypominamy, że już od kilku tygodni „Gość” kosztuje 6 zł. W zakrystii mamy jeszcze ścienne kalendarze diecezjalne na rok 2020.

PODZIĘKOWANIA
Dziękujemy za troskę o nasz kościół, za składane ofiary, zwłaszcza te na cele remontowe. Wszystkim życzymy spokojnego przeżycia ostatnich dni Adwentu i dobrego przygotowania do Świąt.

II NIEDZIELA ADWENTU
UROCZYSTOŚĆ NIEPOKALANEGO POCZĘCIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY

Szczecinek, 08.12.2019 r.

ADWENT
W okresie Adwentu zapraszamy wszystkich na Roraty. Msza św. roratnia w naszej parafii tradycyjnie o godz. 6:00. Zachęcamy do zabierania ze sobą lampionów. W zakrystii oraz w kancelarii parafialnej są do nabycia opłatki na stół wigilijny; ofiary, jakie złożymy nabywając opłatki, będą przeznaczone na remont zakrystii. W kruchcie można nabywać świece „Caritas”, w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Z zakrystii można jeszcze zabrać torbę miłosierdzia, którą po wypełnieniu wskazanymi na niej artykułami dla potrzebujących przynosimy do 12 grudnia. Dziękujemy za torby, które już wróciły. W zakrystii mamy do nabycia kartki świąteczne z obrazem Bożego Narodzenia z ołtarza w naszym kościele.

POMOC KOŚCIOŁOWI NA WSCHODZIE
Dzisiaj po raz kolejny obchodzony jest Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Możemy włączyć się w to ważne dzieło, składając ofiary do puszek w ramach zbiórki, która prowadzona jest przed kościołami i kaplicami w całej Polsce – również u nas.

MSZA DLA NIESŁYSZĄCYCH
Msza św. dla niesłyszących dzisiaj o godz. 14:30.

II NIEDZIELA MIESIĄCA
Dzisiejszą tacę przeznaczamy na ogrzewanie kościoła.

BIERZMOWANIE
Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas VIII jutro (w poniedziałek) o godz. 18:45 – rozpoczęcie w kościele, a dla kandydatów z klas I po szkole podstawowej we wtorek o godz. 18:45.

SYNOD
W czwartek, na Mszy św. o godz. 18:00 będziemy się modlili za synod naszej diecezji, a po Mszy św. odbędzie się spotkanie parafialnego zespołu synodalnego.

ODNOWA W DUCHU ŚWIĘTYM
W naszej parafii działa Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym. Spotkania modlitewno-formacyjne odbywają się w czwartki o godz. 19:00. Podczas spotkań jest czas na wspólną modlitwę, na katechezę i dzielenie się wiarą. Spotkania są otwarte dla wszystkich chętnych. W najbliższy czwartek spotkanie rozpocznie się Mszą św. w kaplicy w domu parafialnym o godz. 19:00.

NIESZPORY
Piątkową adorację Najświętszego Sakramentu rozpoczynamy Godziną Miłosierdzia o 15:00, a kończymy nieszporami o godz. 17:30. Serdecznie zapraszamy na tę wspólną modlitwę, zwłaszcza w okresie Adwentu.

SPOTKANIE BIBLIJNE
W piątek o godz. 19:00 spotkanie biblijne. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą poznawać i lepiej rozumieć Pismo Święte.

„GOŚĆ NIEDZIELNY”
Zachęcamy, jak zwykle, do lektury „Gościa niedzielnego”. W zakrystii mamy jeszcze ścienne kalendarze diecezjalne na rok 2020.

ŻYCZENIA
Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrego, błogosławionego tygodnia.

I NIEDZIELA ADWENTU
Szczecinek, 01.12.2019 r.

ADWENT
W okresie Adwentu zapraszamy wszystkich wiernych: dorosłych, dzieci i młodzież na Roraty. Msza św. Roratnia w naszej parafii tradycyjnie o godz. 6:00. Zachęcamy do zabierania ze sobą lampionów.
Już od dzisiaj można nabywać duże i małe świece Caritas, w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Tradycyjnie już można zabrać z zakrystii „torby miłosierdzia” na naszą świąteczną pomoc dla ubogich. Po wypełnieniu wypisanymi na torbie artykułami przynosimy ją do 12 grudnia. W zakrystii są do nabycia opłatki na stół wigilijny; ofiary, jakie złożymy nabywając opłatki, będą przeznaczone na remont zakrystii. W zakrystii mamy również kartki świąteczne ze sceną Bożego Narodzenia z naszego ołtarza.

REKOLEKCJE ADWENTOWE
Dzisiaj rozpoczynamy rekolekcje adwentowe, które potrwają do środy. Rekolekcje głosi o. Artur Modzelewski, dominikanin z Tallina. Będziemy się spotykali na Mszy św. z nauką rekolekcyjną o godz. 6:00 i 9:00. Mszę św. z godz. 18:00 przesuwamy o 30 min i będziemy ją sprawowali o 18:30. W poniedziałek i wtorek wieczorna nauka rekolekcyjna będzie się rozpoczynała po Mszy św., a więc o 19:00. W środę też Msza św. o 18:30, ale nauka końcowa podczas Mszy św. Spróbujmy znaleźć czas na adwentowe zatrzymanie się w codziennym zabieganiu. Do udziału w rekolekcjach zapraszamy również młodzież, a zwłaszcza kandydatów do bierzmowania.

ADORACJA I SPOWIEDŹ ŚWIĘTA
Podczas rekolekcji będziemy mieli okazję do adoracji Najświętszego Sakramentu. W poniedziałek, wtorek i środę od 17:30 do 18:30, a w poniedziałek i wtorek również od 19:30 do 20:00. W czasie rekolekcji spowiadamy przed każdą Mszą św. i podczas Mszy św., a także podczas adoracji Najświętszego Sakramentu.

ŻYWY RÓŻANIEC
W środę, po wieczornej Mszy św. zmiana tajemnic Żywego Różańca.

I CZWARTEK I PIĄTEK I SOBOTA
W I czwartek miesiąca wyjątkowo przeżyjemy adorację krzyża Krucjaty Wyzwolenia Człowieka. Z racji I piątku miesiąca dodatkowa okazja do spowiedzi w piątek od godz. 17.00. W I sobotę odwiedziny chorych od godz. 9:30.

KRZYŻ KWC
Od kilku dni w po naszym dekanacie peregrynuje Krzyż Krucjaty Wyzwolenia Człowieka. Krucjata Wyzwolenia to ruch zapoczątkowany przez Sługę Bożego ks. Franciszka Blachnickiego. Jego celem jest wyzwolenie człowieka z wszelkich zniewoleń, a zwłaszcza z uzależnienia od alkoholu. W czwartek wieczorem Krzyż KWC nawiedzi naszą parafię. Jest to replika krzyża św. Franciszka z kościoła św. Damiana w Asyżu. Chcemy zgromadzić się przy tym krzyżu, aby wypraszać łaskę wolności dla ludzi uzależnionych i modlić się za rodziny cierpiące z powodu różnych nałogów. Będziemy też mieli możliwość podjęcia KWC jako formy postu i modlitwy za uzależnionych. Początek modlitwy przy Krzyżu o 19:00.

BIERZMOWANIE
Spotkania dla kandydatów do bierzmowania z klas VIII i z klas I po szkole podstawowej odbędą się nie w tym lecz w przyszłym tygodniu, ze względu na rekolekcje. Kandydaci z klas I po gimnazjum mają spotkanie w czwartek o godz. 19:00.

ADWENTOWE CZUWANIE MŁODYCH
W piątek, 6 grudnia, odbędzie się w naszej parafii adwentowe czuwanie młodych pod przewodnictwem Księdza Biskupa; rozpoczęcie o godz. 19:00. Dla kandydatów do bierzmowania jest to obowiązkowe spotkanie formacyjne.

II NIEDZIELA MIESIĄCA
Taca z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na ogrzewanie kościoła.

POMOC KOŚCIOŁOWI NA WSCHODZIE
Za tydzień, w II Niedzielę Adwentu, po raz kolejny będzie obchodzony Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Możemy włączyć się w to ważne dzieło, składając ofiary do puszek w ramach zbiórki, która będzie prowadzona przed kościołami i kaplicami w całej Polsce.

MSZA DLA NIESŁYSZĄCYCH
W przyszłą niedzielę o godz. 14:30 Msza św. dla niesłyszących w języku migowym.

„GOŚĆ NIEDZIELNY”
Zachęcamy, jak zwykle, do lektury „Gościa niedzielnego”. Mamy jeszcze do nabycia kalendarze ścienne na rok 2020.

ŻYCZENIA
Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrego, błogosławionego tygodnia.

 

 

POLECANE STRONY
MEDIA