Parafia Rzymskokatolicka pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Szczecinku
Parafia Rzymskokatolicka pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Szczecinku
Aktualności
NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE
01 - 10
2019

NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE

Październik – miesiąc nabożeństw różańcowych. Zapraszamy na wspólny różaniec: dzieci – od poniedziałku do piątku o godz. 16:45, a młodzież i dorosłych – od poniedziałku do piątku o godz. 17:30; w soboty różaniec dla wszystkich o godz. 9:30, a w niedziele o 17:00.

więcej

archiwum aktualności

Z ostatniej niedzieli

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA
Szczecinek, 12.10.2019 r.

XVI DZIEŃ PAPIESKI
Dzisiaj obchodzimy XIX Dzień Papieski. Harcerze i młodzież zbierają ofiary do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia. Z zebranych środków funduje się stypendia dla ubogiej młodzieży, również z terenu naszej diecezji.

KREMÓWKI
Po Mszach św. można dzisiaj, na placu przy kościele, nabyć kremówkę. Pozyskane środki przeznaczone będą na potrzeby grupy ministranckiej.

RÓŻANIEC
Zapraszamy na wspólny różaniec. W niedziele wspólny różaniec o godz. 17:00. Od poniedziałku do piątku nabożeństwa różańcowe dla dzieci odbywają się o godz. 16:45, a dla młodzieży i dorosłych o godz. 17:30; w soboty różaniec dla wszystkich o godz. 9:30.

LEKTORZY
W poniedziałek o godz. 19:00 spotkanie formacyjne dla lektorów.

MATKA BOŻA PIELGRZYMUJĄCA
Już prawie rok pielgrzymuje wśród rodzin naszej parafii Matka Boża w wizerunku Trzykroć Przedziwnej. Wszystkich członków Apostolatu Matki Bożej Pielgrzymującej zapraszamy na spotkanie z s. Celiną w najbliższy wtorek o godz. 18:30.

ADORACJA DLA MAŁŻEŃSTW
W piątek na godz. 19:00 zapraszamy małżeństwa na adorację Najświętszego Sakramentu. W tym roku w czasie adoracji rozważamy treść przysięgi małżeńskiej.

TACA REMONTOWA
Dzisiejsza taca przeznaczona jest na cele remontowe. Dokończyliśmy renowację zewnętrznej strony wieży, w tym tygodniu zakończy się renowacja tarczy zegara na ścianie wschodniej. Brakuje nam jeszcze kilku tysięcy złotych, żeby spłacić wszystkie zobowiązania. Już bardzo dziękuję wszystkim darczyńcom, którzy ofiarami wspomogli to dzieło.

PWMW
W ostatnią niedzielę nasza Parafialna Wspólnota Modlitwy Wstawienniczej powiększyła się o 17 osób. W tym tygodniu zostaną one praktycznie zaproszone do modlitwy.

ŚP. KS. JAN LIS
Za miesiąc będziemy obchodzili 40-tą rocznicę śmierci śp. ks. Jana Lisa, tragicznie zamarłego proboszcza naszej parafii. W tym tygodniu udało się w ekspresowym tempie pięknie zagospodarować fragment terenu po prawej stronie od wejścia do salek. W najbliższym czasie zostanie tam zainstalowana tablica upamiętniająca śmierć ks. Jana. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy pomogli w tym przedsięwzięciu.

„LICZENIE”
W przyszłą niedzielę odbędzie się coroczne liczenie wiernych w celu ustalenia liczby uczęszczających regularnie na Mszę św. oraz przyjmujących Komunię św.

NIEDZIELA MISYJNA
Za tydzień niedziela misyjna i rozpoczęcie się tygodnia misyjnego. W związku z tym taca z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na misje. Ks. Davida Okullu z Ugandy będziemy gościli nie w przyszłą niedzielę, ale na zakończenie tygodnia misyjnego, a więc w niedzielę 27 października.

ŚWIĘTO SŁUŻBY ZDROWIA
W piątek, 18 października będziemy obchodzili święto św. Łukasza Ewangelisty. Pracowników Służby Zdrowia (lekarzy, pielęgniarki i położne, ratowników i opiekunów medycznych oraz farmaceutów) zapraszamy na Mszę św. o godz. 18:00, a pół godziny wcześniej, o 17:30 na różaniec w ich intencji.

„WYPOMINKI”
Przygotowujemy się do listopadowej modlitwy za zmarłych. Koperty „na wypominki” znajdziemy na bocznych ołtarzach. Prosimy o zaznaczenie ulicy, co ułatwi uporządkowanie naszej modlitwy. „Wypominki” składamy w zakrystii lub kancelarii parafialnej, a przed Mszą św. również w koszu wystawionym przed amboną.

GOŚĆ NIEDZIELNY
Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego.

ŻYCZENIA
Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrego, błogosławionego tygodnia.

POLECANE STRONY
MEDIA