Parafia Rzymskokatolicka pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Szczecinku
Parafia Rzymskokatolicka pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Szczecinku
Aktualności
NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE
01 - 10
2019

NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE

Październik – miesiąc nabożeństw różańcowych. Zapraszamy na wspólny różaniec: dzieci – od poniedziałku do piątku o godz. 16:45, a młodzież i dorosłych – od poniedziałku do piątku o godz. 17:30; w soboty różaniec dla wszystkich o godz. 9:30, a w niedziele o 17:00.

więcej

archiwum aktualności

Ogłoszenia parafialne 2019

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA
Szczecinek, 12.10.2019 r.

XVI DZIEŃ PAPIESKI
Dzisiaj obchodzimy XIX Dzień Papieski. Harcerze i młodzież zbierają ofiary do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia. Z zebranych środków funduje się stypendia dla ubogiej młodzieży, również z terenu naszej diecezji.

KREMÓWKI
Po Mszach św. można dzisiaj, na placu przy kościele, nabyć kremówkę. Pozyskane środki przeznaczone będą na potrzeby grupy ministranckiej.

RÓŻANIEC
Zapraszamy na wspólny różaniec. W niedziele wspólny różaniec o godz. 17:00. Od poniedziałku do piątku nabożeństwa różańcowe dla dzieci odbywają się o godz. 16:45, a dla młodzieży i dorosłych o godz. 17:30; w soboty różaniec dla wszystkich o godz. 9:30.

LEKTORZY
W poniedziałek o godz. 19:00 spotkanie formacyjne dla lektorów.

MATKA BOŻA PIELGRZYMUJĄCA
Już prawie rok pielgrzymuje wśród rodzin naszej parafii Matka Boża w wizerunku Trzykroć Przedziwnej. Wszystkich członków Apostolatu Matki Bożej Pielgrzymującej zapraszamy na spotkanie z s. Celiną w najbliższy wtorek o godz. 18:30.

ADORACJA DLA MAŁŻEŃSTW
W piątek na godz. 19:00 zapraszamy małżeństwa na adorację Najświętszego Sakramentu. W tym roku w czasie adoracji rozważamy treść przysięgi małżeńskiej.

TACA REMONTOWA
Dzisiejsza taca przeznaczona jest na cele remontowe. Dokończyliśmy renowację zewnętrznej strony wieży, w tym tygodniu zakończy się renowacja tarczy zegara na ścianie wschodniej. Brakuje nam jeszcze kilku tysięcy złotych, żeby spłacić wszystkie zobowiązania. Już bardzo dziękuję wszystkim darczyńcom, którzy ofiarami wspomogli to dzieło.

PWMW
W ostatnią niedzielę nasza Parafialna Wspólnota Modlitwy Wstawienniczej powiększyła się o 17 osób. W tym tygodniu zostaną one praktycznie zaproszone do modlitwy.

ŚP. KS. JAN LIS
Za miesiąc będziemy obchodzili 40-tą rocznicę śmierci śp. ks. Jana Lisa, tragicznie zamarłego proboszcza naszej parafii. W tym tygodniu udało się w ekspresowym tempie pięknie zagospodarować fragment terenu po prawej stronie od wejścia do salek. W najbliższym czasie zostanie tam zainstalowana tablica upamiętniająca śmierć ks. Jana. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy pomogli w tym przedsięwzięciu.

„LICZENIE”
W przyszłą niedzielę odbędzie się coroczne liczenie wiernych w celu ustalenia liczby uczęszczających regularnie na Mszę św. oraz przyjmujących Komunię św.

NIEDZIELA MISYJNA
Za tydzień niedziela misyjna i rozpoczęcie się tygodnia misyjnego. W związku z tym taca z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na misje. Ks. Davida Okullu z Ugandy będziemy gościli nie w przyszłą niedzielę, ale na zakończenie tygodnia misyjnego, a więc w niedzielę 27 października.

ŚWIĘTO SŁUŻBY ZDROWIA
W piątek, 18 października będziemy obchodzili święto św. Łukasza Ewangelisty. Pracowników Służby Zdrowia (lekarzy, pielęgniarki i położne, ratowników i opiekunów medycznych oraz farmaceutów) zapraszamy na Mszę św. o godz. 18:00, a pół godziny wcześniej, o 17:30 na różaniec w ich intencji.

„WYPOMINKI”
Przygotowujemy się do listopadowej modlitwy za zmarłych. Koperty „na wypominki” znajdziemy na bocznych ołtarzach. Prosimy o zaznaczenie ulicy, co ułatwi uporządkowanie naszej modlitwy. „Wypominki” składamy w zakrystii lub kancelarii parafialnej, a przed Mszą św. również w koszu wystawionym przed amboną.

GOŚĆ NIEDZIELNY
Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego.

ŻYCZENIA
Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrego, błogosławionego tygodnia.

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA
Szczecinek, 06.10.2019 r.

PWMW
Trzy lata temu, dokładnie 9 października 2016r., rozpoczęła posługę nasza Parafialna Wspólnota Modlitwy Wstawienniczej. Od 3 lat możemy prosić o modlitwę w ważnych dla nas sprawach wysyłając sms na nr telefonu zamieszczony na wizytówce, którą wtedy otrzymaliśmy. Ok. 120 osób modli się przez te trzy lata w powierzanych przez nas intencjach. Gdyby ktoś chciał do tej wspólnoty dołączyć i ofiarować chwilę swojego czasu modląc się za innych można to zrobić podając swoje imię i nazwisko oraz numer telefonu – kartki znajdziemy na stoliku. Wizytówki z telefonem PWMW znajdziemy na stoliku przy bocznym ołtarzu oraz w kruchcie kościoła.

RÓŻANIEC
Zapraszamy na wspólny różaniec. Nabożeństwa różańcowe dla dzieci odbywają się od poniedziałku do piątku o godz. 16:45, a dla młodzieży i dorosłych – od poniedziałku do piątku o godz. 17:30; w soboty różaniec dla wszystkich o godz. 9:30; w niedziele wspólny różaniec o godz. 17:00.

JERYCHO RÓŻAŃCOWE
Jutro, we wspomnienie Matki Bożej Różańcowej, odbędzie się w naszej parafii „Jerycho Różańcowe”. Przez cały dzień będziemy się modlili na różańcu, przed Najświętszym Sakramentem. Plan szczegółowy naszej modlitwy znajdziemy na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej.

AKCAJ KATOLICKA
Spotkanie Akcji Katolickiej w poniedziałek po wieczornej Mszy św.

BIERZMOWANIE
Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas VIII jutro (w poniedziałek) o godz. 18:45 – rozpoczęcie w kościele.

SEMINARIUM ODNOWY ŻYCIA CHRZEŚCIJAŃSKIEGO
Jeszcze w najbliższą środę można dołączyć do rozpoczętego tydzień temu seminarium odnowy życia chrześcijańskiego. Spotkania odbywają się w środy o godz. 18:45 w domu parafialnym.

POGRZEB DZIECI UTRACONYCH
W najbliższą sobotę, 12 października, odbędzie się w naszym mieście zbiorowy pochówek dzieci utraconych, tzn. dzieci, które urodziły się martwe w wyniku poronień. Rodzice mają prawo do pochowania ciał swoich dzieci bez względu na czas trwania ciąży. W przypadku, gdy rodzice, z różnych przyczyn, nie podejmują się pochowania dziecka obowiązek ten spoczywa na władzach samorządowych. Do udziału w pogrzebie zapraszamy rodziców po stracie, ich krewnych i przyjaciół, a także wszystkich, którzy chcą się z nimi solidaryzować w bólu. Obrzędy pogrzebowe rozpoczną się w naszym kościele, Mszą św. w intencji rodziców o godz. 12:00; dalsza część ceremonii pogrzebowej w kaplicy cmentarnej o godz. 13:00.

NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE
W przyszłą niedzielę, 13 października, o godz. 17:00 odprawimy nabożeństwo różańcowe i ostatni raz w tym roku przejdziemy w procesji z figurą Matki Bożej Fatimskiej.

XVI DZIEŃ PAPIESKI
W przyszłą niedzielę będziemy obchodzili XIX Dzień Papieski. Harcerze i młodzież przeprowadzą zbiórkę ofiar do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia. Z zebranych środków funduje się stypendia dla ubogiej młodzieży, również z terenu naszej diecezji.

KREMÓWKI
W Dzień Papieski po Mszach św. będzie można na placu przy kościele nabyć kremówkę. Pozyskane środki przeznaczone będą na potrzeby grupy ministranckiej.

NIESŁYSZĄCY
Za tydzień o godz. 14:30 w naszym kościele Msza św. dla niesłyszących w języku migowym.

TACA REMONTOWA
Przyszła niedziela, to druga niedziela miesiąca i w związku z tym tacę przeznaczymy na cele remontowe.

NIEDZIELA MISYJNA
W niedzielę misyjną, 20 października, będziemy gościli w naszej parafii ks. Davida Okullu z Ugandy, który na Mszach św. skieruje do nas słowo, a po każdej Mszy św. będzie prosił o ofiary do puszki na budowę studni.

„GOŚĆ NIEDZIELNY"
Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego".

ŻYCZENIA
Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrego, błogosławionego tygodnia.

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA
Szczecinek, 29.09.2019 r.

ŚWIATOWY DZIEŃ MIGRANTA I UCHODŹCY
Dzisiaj obchodzony jest na świecie, również w Kościele Dzień Migranta i Uchodźcy. Jedną z form pomocy tym, którzy opuścili swoje domy w poszukiwaniu nadziei i bezpiecznego miejsca jest modlitwa. Prośmy dzisiaj Boga aby im błogosławił, by ich ochraniał, by nie była szargana ludzka godność. W modlitwie będziemy szczególnie pamiętać o tych, którzy uciekają przed wojną, ale i o tych, którzy wyjeżdżają za chlebem, także o wszystkich Polakach mieszkających i pracujących poza granicami Polski. Tę modlitwę zaniesiemy do Pana Boga szczególnie podczas Mszy św. o godz. 12:30 i o godz. 17:00 odmawiając Koronkę do Bożego Miłosierdzia za tych, którzy utracili życie na Morzu Śródziemnym i innych drogach.

I KOMUNIA ŚWIĘTA
Jeszcze tylko jutro można zapisać dzieci do I Komunii Świętej. Zgłoszenia przyjmujemy w kancelarii parafialnej od 16:30 do 17:30. Również jutro ogólne spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych o godz. 19:00 w kościele.

BIERZMOWANIE
Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas I po szkole podstawowej we wtorek o godz. 19:00, a z klas I po gimnazjum w czwartek o godz. 19:00.

SPOTKANIE BIBLIJNE
Jutro (poniedziałek), o godz. 19:00, odbędzie się pierwsze po wakacjach spotkanie biblijne, które poprowadzi ks. Piotr Domaros.

NABOŻEŃSTWA RÓŻAŃCOWE
We wtorek rozpocznie się październik – miesiąc nabożeństw różańcowych. Zapraszamy na wspólny różaniec: dzieci – od poniedziałku do piątku o godz. 16:45, a młodzież i dorosłych – od poniedziałku do piątku o godz. 17:30; w soboty różaniec dla wszystkich o godz. 9:30, a w niedziele o 17:00.

SEMINARIUM ODNOWY ŻYCIA CHRZEŚCIJAŃSKIEGO 
W najbliższą środę rozpoczniemy w naszej parafii seminarium odnowy życia chrześcijańskiego. Jest to seria 10-ciu cotygodniowych spotkań, których celem jest odnowienie, pogłębienie i umocnienie swojej relacji z Bogiem. Spotkania będą się odbywały w środy o godz. 18:45 w domu parafialnym.

I ŚRODA, CZWARTEK, PIĄTEK I SOBOTA
W pierwszą środę miesiąca, po wieczornej Mszy św. i nowennie, zmiana tajemnic dla Żywego Różańca. W I czwartek miesiąca po wieczornej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu – do godz. 21:00. Od 20:00 rozpocznie się wspólne uwielbienie Pana Jezusa i pomodlimy się o uzdrowienie, a po zakończeniu adoracji będzie możliwość modlitwy wstawienniczej. W I piątek dodatkowa okazja do spowiedzi od godz. 17:00. W I sobotę odwiedziny chorych od godz. 9:30.

REKOLEKCJE DLA MŁODZIEŻY
Zapraszamy młodzież do udziału w rekolekcjach ewangelizacyjnych. Są one przeznaczone dla młodzieży od VIII klasy szkoły podstawowej. W ramach swojej formacji, mogą w tych rekolekcjach uczestniczyć kandydaci do bierzmowania. Celem rekolekcji jest ożywienie wiary i odpowiedź na najważniejsze życiowe pytania. Rekolekcje odbędą się od 11 do 13 października w Ostrowcu koło Wałcza. Informacje i zapisy w zakrystii oraz u katechetów.

KATECHEZY O MSZY ŚW.
Nowy rok duszpasterski 2019/2020 będzie poświęcony Tajemnicy Eucharystii. W związku z tym dzisiaj rozpoczęliśmy praktykę krótkich, kilkuminutowych katechez o Mszy św., które będą się rozpoczynały 5 minut przed każdą niedzielną Mszą św.

SPOTKANIE MODLITEWNE
W sobotę, 5 października, o godz. 12:00 w hotelu Viki odbędzie się spotkanie modlitewne z ewangelizatorem i autorem książek, m.in. „Poradnika Bożego” Arkadiuszem Łodziewskim. Kontynuacja tego spotkania będzie o godz. 17:00 w kościele w Parsęcku Adoracja z Różańcem i Msza św. o godz. 18.00.

GOŚĆ NIEDZIELNY
Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”.

ŻYCZENIA
Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrego, błogosławionego tygodnia.

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA
Szczecinek, 22.09.2019 r.

ROZPOCZĘCIE PRACY FORMACYJNEJ
Wszystkie grupy działające w parafii, a więc Żywy Różaniec, Różaniec Rodziców, „Cudowny Medalik”, scholę, ministrantów, „Odnowę”, „Oazę”, Domowy Kościół, lektorów, Akcję Katolicką, „Caritas”, PWMW, „bankowców” i drużynę harcerską zapraszamy w przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 9:30. Tą Mszą św. rozpoczniemy rok pracy formacyjnej. Jednocześnie zachęcamy do włączania się do grup parafialnych. Wszystkie wymienione wcześniej grupy są otwarte i zapraszają do uczestnictwa. Chłopców zapraszamy do służenia przy ołtarzu – kandydaci mogą się zgłaszać do ks. Marcina, a dziewczęta do scholii, która rozpocznie próby od października.

I KOMUNIA ŚWIĘTA
Jeszcze w tym tygodniu można zapisać dzieci do I Komunii Świętej. Zgłoszenia przyjmujemy w kancelarii parafialnej w poniedziałek od 16:30 do 17:30 oraz we wtorek od 19:00 do 20:00. Rodzice przychodzą do kancelarii bez dziecka. Ogólne spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych odbędzie się w poniedziałek 30 września o godz. 19:00 w kościele.

FARMACEUCI
W czwartek, 26 września, na Mszę św. o godz. 18:00, a następnie na spotkanie w domu parafialnym zapraszamy aptekarzy i farmaceutów. W tym dniu przypada ich święto patronalne.

ADORACJA DLA MAŁŻEŃSTW
W najbliższy piątek, 27 września, pierwsza po wakacyjnej przerwie adoracja Najświętszego Sakramentu dla małżeństw. Rozpoczęcie o godz. 19:00. Tematem, który w tym roku będzie rozważany podczas wspólnej modlitwy jest przysięga małżeńska.

KATECHEZY O MSZY ŚW.
Nowy rok duszpasterski 2019/2020 będzie poświęcony Tajemnicy Eucharystii. W związku z tym od przyszłej niedzieli wrócimy do praktyki sprzed 5 lat i zaczniemy krótkie, kilkuminutowe katechezy o Mszy św. Będą się rozpoczynały 5 minut przed każdą niedzielną Mszą św.

SEMINARIUM ODNOWY ŻYCIA CHRZEŚCIJAŃSKIEGO
W środę, 2 października, rozpoczniemy w naszej parafii seminarium odnowy życia chrześcijańskiego. Jest to seria 10 cotygodniowych spotkań, których celem jest odnowienie, pogłębienie i umocnienie swojej relacji z Bogiem. Spotkania będą się odbywały w środy o godz. 18:45 w domu parafialnym.

SPOTKANIE BIBLIJNE
W następny poniedziałek, 30 września, o godz. 19:00 odbędzie się pierwsze po wakacjach spotkanie biblijne, które poprowadzi ks. Piotr Domaros.

REKOLEKCJE DLA MŁODZIEŻY
Zapraszamy młodzież do udziału w rekolekcjach ewangelizacyjnych. Są one przeznaczone dla młodzieży od VIII klasy szkoły podstawowej. W ramach swojej formacji, mogą w tych rekolekcjach uczestniczyć kandydaci do bierzmowania. Celem rekolekcji jest ożywienie wiary i odpowiedź na najważniejsze życiowe pytania. Rekolekcje odbędą się od 11 do 13 października w Ostrowcu koło Wałcza. Informacje i zapisy w zakrystii oraz u katechetów.

SKRZTUSZ
Dzisiejsza taca jest przeznaczona na potrzeby sanktuarium w Skrzatuszu.

GOŚĆ NIEDZIELNY
Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”.

ŻYCZENIA
Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrego, błogosławionego tygodnia.

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA
Szczecinek, 15.09.2019 r.

SKRZATUSZ
Wczoraj młodzież, a dzisiaj dorośli uczestniczą w Uroczystościach odpustowych w diecezjalnym sanktuarium w Skrzatuszu. Kościół sanktuaryjny zostanie dziś oficjalnie ogłoszony bazyliką mniejszą. Między innymi o tym w dzisiejszym „Gościu Niedzielnym”. Taca z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na sanktuarium w Skrzatuszu.

BŁ. WŁADYSŁAW
W piątek, 20 września, będziemy się modlili przez orędownictwo bł. Władysława Bukowińskiego, którego relikwie posiadamy w parafii.

GODZINA MIŁOSIERDZIA I NIESZPORY
Piątkową adorację Najświętszego Sakramentu rozpoczynamy Godziną Miłosierdzia o 15:00, a kończymy Nieszporami o godz. 17:30, do których wracamy po okresie wakacji.

I KOMUNIA ŚWIĘTA
Do końca września potrwają zapisy dzieci do I Komunii Świętej – jest to termin nieprzekraczalny. Dziecko do I Komunii św. zgłaszają rodzice, w uzasadnionym przypadku przynajmniej jedno z rodziców. Zgłoszenia przyjmujemy w kancelarii parafialnej w poniedziałki od 16:30 do 17:30 oraz we wtorki od 19:00 do 20:00. Rodzice przychodzą do kancelarii bez dziecka. Jeśli dziecko zostało ochrzczone w innej parafii niż nasza należy przynieść świadectwo chrztu.

SCHOLA
Spotkania dla scholi dziecięcej rozpoczną się od października.

KOŚCIELNY
W związku z tym, że pan Andrzej, nasz „kościelny”, nie będzie mógł pełnić dotychczasowych obowiązków szukamy osoby, która mogłaby go zastąpić.

GOŚĆ NIEDZIELNY
Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”.

ŻYCZENIA
Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrego, błogosławionego tygodnia.

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA
Szczecinek, 08.09.2019 r.

ODPUST
Przeżywamy dzisiaj w naszej parafii Uroczystość odpustową Narodzenia NMP oraz kolejną rocznicę poświęcenia naszego kościoła. Dziękujemy ks. Tomaszowi Tomaszewskiemu za wspólne z nami świętowanie i wygłoszoną homilię. Bardzo dziękuję osobom, które pomogły w porządkach przed odpustem.

RODZICE PO STRACIE
We wtorek na Mszę św. o godz. 18:00 zapraszamy rodziców, którzy w różnych okolicznościach utracili dziecko. Razem z nimi będziemy się za nich modlili prosząc Pana Boga, aby im dawał pociechę.

BIRZMOWANIE
Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas VIII w środę o godz. 18:45.

NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE
W piątek o godz. 20:00 odprawimy nabożeństwo fatimskie: odmówimy część różańca i przejdziemy w procesji.

SKRZATUSZ
Bp Edward skierował do nas zaproszenie na Uroczystości w Skrzatuszu, które już w najbliższą sobotę i niedzielę.

Zapraszam Was, Kochani Siostry i Bracia, do wspólnego pielgrzymowania!
W sobotę – 14 września – do Skrzatusza zapraszam młodzież, by we wspólnocie modlitwy i radości przeżyć piękne spotkanie z Bogiem żywym. W czasie Światowych Dni Młodzieży w Panamie papież Franciszek, wypowiedział do Was, Kochani Młodzi, słowa: Jesteście marzeniem Boga! Najpełniej i najpiękniej zrealizowała to marzenie w swoim życiu Maryja. Zechciejmy z Nią, w Skrzatuszu, odkryć ten niepowtarzalny plan Boga wobec każdej i każdego z nas.
W niedzielę – 15 września – do Skrzatusza zapraszam wszystkich, by uwielbić z Maryją Boga i podziękować Ojcu Świętemu za wyniesienie naszej skrzatuskiej świątyni do godności bazyliki mniejszej. Tej wyjątkowej uroczystości przewodniczyć będzie arcybiskup Wojciech Polak, Prymas Polski, wraz ze wszystkimi biskupami Metropolii Szczecińsko-Kamieńskiej.

Wyjazd młodzieży z naszej parafii w sobotę, 14 września o godz. 10:00, a powrót ok. 24:00; koszt wyjazdu to 20 zł. Zapisywać się można w zakrystii, kancelarii parafialnej oraz u katechetów. Wyjazd dla dorosłych w niedzielę, 15 września, o godz. 8:00. Koszt wyjazdu 25 zł.

I KOMUNIA ŚWIĘTA
I Komunia św. w naszej parafii odbędzie się tradycyjnie w ostatnią niedzielę maja, tj. 31 maja 2020 r. Do I Komunii św. dzieci przystępują w swojej rodzinnej parafii, a nie w parafii, na terenie której uczęszczają do szkoły. Zgłaszanie dzieci do I Komunii św. rozpoczynamy w tym tygodniu i potrwa ono do końca września – jest to termin nieprzekraczalny. Dziecko do I Komunii św. zgłaszają rodzice, w uzasadnionym przypadku przynajmniej jedno z rodziców. Zgłoszenia przyjmujemy w kancelarii parafialnej w poniedziałki od 16:30 do 17:30 oraz we wtorki od 19:00 do 20:00. Rodzice przychodzą do kancelarii bez dziecka.

MONSTRANCJA
Z okazji swojego 30-lecia firma Kronospan ufundowała dla nas nową monstrancję. Bardzo dziękujemy za ten dar.

TACA „REMONTOWA”
Dzisiejszą tacę przeznaczamy na cele remontowe.

GOŚĆ NIEDZIELNY
Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”.

ŻYCZENIA
Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrego, błogosławionego tygodnia.

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA
Szczecinek, 01.09.2019 r.

KANCELARIA
Od tego tygodnia kancelaria parafialna czynna będzie w zwykłym porządku, a więc od wtorku do piątku od godz. 16:00 do 17:00 i w soboty od 10:00 do 11:00.

I ŚRODA, CZWARTEK I PIĄTEK I SOBOTA
W I środę miesiąca po wieczornej Mszy św. zmiana tajemnic różańcowych. W I czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu po wieczornej Mszy św. do 21:00. W pierwszy piątek dodatkowa okazja do spowiedzi od godz. 17:00, a w I sobotę odwiedziny chorych od godz. 9:30.

BIERZMOWANIE
Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas I średnich po szkole podstawowej we wtorek o godz. 19:00, a z klas I średnich po gimnazjum w środę o godz. 19:00.

ŚW. ROZALIA
Parafia pw. św. Rozalii w Szczecinku zaprasza na uroczystość odpustową ku czci Świętej Patronki w środę, 4 września, na godz. 18.00. Na zakończenie Eucharystii zostanie odsłonięta tablica ufundowana przez parafian, poświęcona śp. ks. Markowi Rybińskiemu, zamordowanemu w Tunezji 11.02.2011 r.

ZAPROSZENIE NA 30-LECIE
Zarząd i pracownicy Kronospan Polska zapraszają mieszkańców miasta na Mszę św. z okazji 30-lecia działalności firmy. Msza św. pod przewodnictwem abpa Mariana Gołębiewskiego z udziałem bpa Edwarda Dajczaka będzie sprawowana na terenie zakładu 6 września o godz. 14:30 – wejście główna bramą.

ODPUST PARAFIALNY
W przyszłą niedzielę będziemy przeżywali Uroczystość Narodzenia NMP – odpust parafialny i jednocześnie kolejną rocznicę poświęcenia naszego kościoła, czyli największe święto naszej wspólnoty. Aby zyskać odpust zupełny należy być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię św. w naszym kościele, pomodlić się w intencjach Ojca Świętego oraz nie być przywiązanym do jakiegokolwiek grzechu. Bardzo prosimy o pomoc w uporządkowaniu kościoła i terenu przy kościele na uroczystość odpustową. Porządki rozpoczniemy w czwartek o godz. 16:00.

MSZA DLA NIESŁYSZĄCYCH
W przyszłą niedzielę, o godz. 14:30, odprawiona będzie w naszym kościele Msza św. dla osób niesłyszących, w języku migowym. Bardzo prosimy o poinformowanie osób zainteresowanych.

SKRZATUSZ
14 i 15 września odbędzie się pielgrzymka diecezjalna do Sanktuarium w Skrzatuszu. Młodzież zachęcamy do wyjazdu na doroczne spotkanie młodych w sobotę, 14 września – wyjazd o godz. 10:00, a powrót ok. 24:00; koszt wyjazdu to 20 zł. Zapisywać się można już od dzisiaj w zakrystii, kancelarii parafialnej oraz u katechetów. Wyjazd dla dorosłych w niedzielę, 15 września, o godz. 8:00. Koszt wyjazdu 25 zł; zapisy od dzisiaj w zakrystii i kancelarii parafialnej.

TACA „REMONTOWA”
Przyszła niedziela, to druga niedziela miesiąca; tacę z tej niedzieli przeznaczymy na cele remontowe.

GOŚĆ NIEDZIELNY
Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”.

ŻYCZENIA
Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrego, błogosławionego tygodnia.

XXI NIEDZIELA ZWYKŁA
Szczecinek, 25.08.2019 r.

KONIEC PORZĄDKU LETNIEGO
Dzisiaj ostatni raz zapraszamy na Mszę św. o godz. 20:00.

MATKI BOŻEJ CZĘSTOCHOWSKIEJ
Jutro przypada Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Na Mszy św. o godz. 18:00 odnowimy Jasnogórskie Śluby Narodu. Po tej Mszy św. w naszym kościele krótki koncert: „Muzyczna niespodzianka dla Maryi” w wykonaniu Anny Jakóbczak – wokal, Anny Mendonca – organy.

RÓŻANIEC RODZICÓW
Zmiana tajemnic dla „różańca rodziców” i „za kapłanów” w sobotę, 31 sierpnia, po Mszy św. o godz. 18:00.

ROZPOCZĘCIE ROKU
W przyszłą niedzielę zapraszamy dzieci, młodzież i nauczycieli na Mszę św. o godz. 11:00. Będziemy prosili o Boże błogosławieństwo w nowym roku szkolnym. Na zakończenie Mszy św. pobłogosławimy tornistry pierwszoklasistom.

GOŚĆ NIEDZIELNY
Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego” i innych czasopism.

ŻYCZENIA
Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrego, błogosławionego tygodnia.

XX NIEDZIELA ZWYKŁA
Szczecinek, 18.08.2019 r.

PWMW
Jutro na wieczornej Mszy św. będziemy się modlili w intencjach powierzanych Bogu przez Parafialną Wspólnotę Modlitwy Wstawienniczej i w intencji jej członków.

BŁ. WŁADYSŁAW
We wtorek, 20 sierpnia będziemy prosili o orędownictwo bł. Władysława Bukowińskiego, którego relikwie mamy w parafii.

TARCZA ZEGARA
W zeszłą niedzielę informowaliśmy o konieczności renowacji jednej z tarcz zegara na naszej wieży. Chodzi o tę tarczę, którą można odnowić korzystając z rusztowania stojącego obecnie na wschodniej ścianie wieży. Koszt tych, nieprzewidzianych na ten rok, prac to ok. 25 tys. zł. Bardzo dziękujemy za zainteresowanie tym tematem, za wsparcie moralne i zachętę do podjęcia tych prac, a także za konkretną pomoc materialną.

KONIEC PORZĄDKU LETNIEGO
W przyszłą niedzielę ostatni raz zapraszamy na Mszę św. o godz. 20:00.

GOŚĆ NIEDZIELNY
Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego” i innych czasopism.

ŻYCZENIA
Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrego, błogosławionego tygodnia i dobrego wakacyjnego wypoczynku.

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA
Szczecinek, 11.08.2019 r.

KONCERT
Dzisiaj odbędzie się w naszym kościele drugi w tym roku koncert organowy w ramach Międzynarodowego Festiwalu Organowego w Koszalinie, współorganizowany przez Szczecineckie Towarzystwo Muzyczne. Początek koncertu o godz. 19:00. Na organach zagra Ireneusz Wyrwa. W drugiej części koncertu będziemy mogli posłuchać chóru „Sofia” z Kijowa. Ze względu na koncert ostatnia Msza św. rozpocznie się wyjątkowo 30 min później, a więc o godz. 20:30.

JASNA GÓRA
Wyjazd na Jasną Górę na przywitanie pielgrzymów jutro (poniedziałek) o godz. 21:15.

NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE
We wtorek, 13 lipca o godz. 20:00 odprawimy nabożeństwo fatimskie: odmówimy część różańca i przejdziemy w procesji ze świecami wokół kościoła.

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWZIĘCIA NMP
W czwartek będziemy obchodzili Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Przypominamy, że jest to święto nakazane, a więc jesteśmy zobowiązani do udziału we Mszy św. W naszym kościele Msze św. będą sprawowane według porządku niedzielnego. Podczas każdej Mszy św. pobłogosławimy przyniesione do kościoła owoce i zioła. Na Mszy św. o godz. 9:30 będziemy się modlili w intencji naszej ojczyzny i w intencji Wojska Polskiego. Taca z tego dnia jest przeznaczona na potrzeby kościoła katedralnego w Koszalinie.

PIELGRZYMKA RODZIN
Również w czwartek, w uroczystość Wniebowzięcia NMP odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka Rodzin do Maryjnego Sanktuarium na Górze Chełmskiej w Koszalinie. Rozpoczęcie pielgrzymki różańcem o godz. 10:00; o godz. 12:00 rozpocznie się Eucharystia. Zachęcamy rodziny do wzięcia udziału w tej pielgrzymce.

IMIENINY
W sobotę, we wspomnienie św. Jacka będzie obchodził imieniny ks. Proboszcz. Msza św. w intencji solenizanta będzie sprawowana o godz. 9:00.

TACA NA CELE REMONTOWE
Dzisiejsza taca jest przeznaczona na cele remontowe. Bardzo kosztowne rusztowanie na wschodniej ścianie wieży stwarza okazję do restauracji znajdującej się tam tarczy zegara. Bez rusztowania będzie ona trudno dostępna zarówno do zdjęcia, jak i do wykonania prac na miejscu. Koszt renowacji jednej tarczy, według wyceny dwóch niezależnych pracowni konserwatorskich, wynosi ok. 25 tys. zł. Gdybyśmy znaleźli takie środki, to moglibyśmy w czasie obecnego remontu odnowić chociaż tę jedną tarczę zegarową.

GOŚĆ NIEDZIELNY
Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego” i innych czasopism. Dzisiaj w GN płyta z pieśniami patriotycznymi i religijnymi „Boże coś Polskę” w znakomitym wykonaniu Reprezentacyjnego zespołu Artystycznego Wojska Polskiego oraz solistów.

ŻYCZENIA
Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrego, błogosławionego tygodnia i dobrego wakacyjnego wypoczynku.

XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA
Szczecinek, 04.08.2019 r.

PRZEMIENIENIE PAŃSKIE
We wtorek będziemy obchodzili święto Przemienienia Pańskiego. Nie jest to święto nakazane, ale zachęcamy do udziału we Mszy św., które będą sprawowane jak w dzień powszedni, tzn. o 7:00, 9:00 i 18:00.

I ŚRODA
W pierwszą środę miesiąca, po wieczornej Mszy św. i nowennie, zmiana tajemnic dla Żywego Różańca.

ZŁOTA GRUPA
„Złotą grupę”, która towarzyszy duchowo pielgrzymom, w czasie trwania pielgrzymki zapraszamy do kościoła na wspólną modlitwę, na godz. 17:30. Zgodnie z zapowiedzią organizujemy wspólny wyjazd na przywitanie pielgrzymów. Wyjazd ten nastąpi 12 sierpnia o godz. 20.30. Ostatnie 10 km będzie można przejść z pielgrzymami. Wyjazd z Częstochowy 13 sierpnia ok. godz. 14:30. Koszt 100 zł.

KONCERT
W przyszłą niedzielę odbędzie się w naszym kościele drugi w tym roku koncert organowy w ramach Międzynarodowego Festiwalu Organowego w Koszalinie, współorganizowany przez Szczecineckie Towarzystwo Muzyczne. Początek koncertu o godz. 19:00. Na organach zagra Ireneusz Wyrwa. Będziemy mogli również posłuchać chóru Sofia z Kijowa. Ze względu na koncert ostatnia Msza św. rozpocznie się ok. 30 min później, a więc o godz. 20:30.

TACA REMONTOWA
Taca z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na cele remontowe. W miniony czwartek odbył się odbiór rusztowania i w tym tygodniu ruszają prace przy wieży. Bardzo dziękujemy za ofiary na ten cel złożone w ostatnim czasie, po informacji, że mamy trudność ze zgromadzeniem całości potrzebnych środków.

GOŚĆ NIEDZIELNY
Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego” i innych czasopism.

ŻYCZENIA
Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrego, błogosławionego tygodnia i dobrego wakacyjnego wypoczynku.

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA
Szczecinek, 28.07.2019 r.

PIELGRZYMKA PIESZA
Jutro o godz. 18:30 odbędzie się w naszej parafii spotkanie organizacyjne przed pielgrzymką pieszą na Jasną Górę. Rozpoczęcie pielgrzymki 1 sierpnia w Skrzatuszu. Pielgrzymom wyruszającym na Jasną Górę można jeszcze powierzyć swoje intencje zapisując je na kartkach, które znajdziemy na ołtarzu Matki Bożej. „Złotą grupę”, która będzie towarzyszyła duchowo pielgrzymom, zapraszamy do kościoła na wspólną modlitwę, od 1 do 13 sierpnia na godz. 17:30. Zgodnie z zapowiedzią organizujemy wyjazd autokarem na przywitanie pielgrzymów. Wyjazd ten nastąpi 12 sierpnia o godz. 20.30. Ostatnie 10 km będzie można przejść z pielgrzymami. Wyjazd z Częstochowy 13 sierpnia ok. godz. 14:30. Koszt 100 zł.

RÓŻANIEC RODZICÓW
W tym miesiącu zmiana tajemnic dla różańca rodziców i za kapłanów dokonuje się drogą smsową. Gdyby ktoś nie otrzymał wiadomości odmawia w tym miesiącu kolejną tajemnicę.

MIESIĄC ABSTYNENCJI
W środę rozpocznie się miesiąc sierpień, w którym jesteśmy tradycyjnie zachęcani do podjęcia abstynencji od napojów alkoholowych. To dobrowolne wyrzeczenie się alkoholu można podjąć i ofiarować Bogu, jako post w intencji osób uzależnionych i ich rodzin. Nasze zobowiązania abstynenckie możemy wpisywać do „księgi trzeźwości”, która przez najbliższy tydzień będzie wystawiona przy ołtarzu Matki Bożej.

ODPUST „PORCJUNKULI”
W piątek (2 sierpnia) we wszystkich kościołach parafialnych, a więc również w naszym, będzie można zyskać odpust zupełny. Warunkiem odpustu jest nawiedzenie kościoła i odmówienie w nim „Modlitwy pańskiej” oraz „Wyznania wiary”. Poza tym warunkiem należy być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię św., pomodlić się w intencjach Ojca św. i nie być przywiązanym do jakiegokolwiek grzechu.

I ŚRODA, CZWARTEK, PIĄTEK I SOBOATA
W pierwszą środę miesiąca, po wieczornej Mszy św. i nowennie, zmiana tajemnic dla Żywego Różańca. W I czwartek miesiąca po wieczornej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu – do godz. 21:00. Od 20:00 rozpocznie się wspólne uwielbienie Pana Jezusa i pomodlimy się o uzdrowienie, a po zakończeniu adoracji będzie możliwość modlitwy wstawienniczej. W I piątek dodatkowa okazja do spowiedzi od godz. 17:00. W I sobotę po Mszy św. o godz. 9:00 nabożeństwo pierwszosobotnie. W czasie wakacji księża nie odwiedzają chorych w pierwsze soboty.

GOŚĆ NIEDZIELNY
Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego” i innych czasopism.

ŻYCZENIA
Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrego, błogosławionego tygodnia i dobrego wakacyjnego wypoczynku.

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA
Szczecinek, 21.07.2019 r.

ZASTĘPSTWO
W naszej wspólnocie parafialnej witamy ks. Antona, który będzie pełnił u nas posługę do połowy sierpnia. Ks. Anton jest neoprezbiterem. W ubiegłym roku wraz z całym swoim rocznikiem przyjął w naszym kościele święcenia diakonatu, a w tym roku, 1 czerwca, został wyświęcony na kapłana. Jako neoprezbieter, na zakończenie Mszy św. o godz. 9:30 udzieli prymicyjnego błogosławieństwa.

KONCERT
Dzisiaj odbędzie się w naszym kościele pierwszy w tym roku koncert organowy w ramach Międzynarodowego Festiwalu Organowego w Koszalinie, współorganizowany przez Szczecineckie Towarzystwo Muzyczne. Początek koncertu o godz. 19:00. Na organach zagra pani Hsiao-yi Yu z Tajwanu. Będziemy mogli posłuchać również zespołu muzyki cerkiewnej "Anima" z St. Petersburga. Serdecznie zapraszamy. Msza św. z godz. 20:00 rozpocznie się dzisiaj po zakończeniu koncertu, a więc ok. godz. 20:30.

BŁOGOSŁAWIEŃSTWO KIEROWCÓW
W czwartek, we wspomnienie św. Krzysztofa patrona kierowców, po Mszach św. o godz. 9:00 i 18:00 pobłogosławimy pojazdy i ich kierowców.

PIELGRZYMKA PIESZA
Zapraszamy na pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę, która wyruszy 1 sierpnia ze Skrzatusza. Można jeszcze dołączać do „złotej grupy” – zapisy i materiały w zakrystii.

REMONTY
Jak zauważyliśmy na wschodniej ścianie naszego kościoła zainstalowane zostało rusztowanie. W tym tygodniu rozpocznie się ostatni etap prac przy zewnętrznej stronie wieży.

POTRZEBNA POMOC
W kilku miejscach koło naszego kościoła trzeba uporządkować teren, m.in. wypielić chwasty. Gdyby ktoś chciał poświęcić trochę czasu, to proszę o kontakt.

GOŚĆ NIEDZIELNY
Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego” i innych czasopism.

BUDŻET OBYWATELSKI
Od 22 lipca do 4 sierpnia w Szczecinku odbędzie się po raz pierwszy akcja głosowania na projekty finansowane z Budżetu Obywatelskiego. W projekcie nr 22 „Muzyka przez pokolenia – od Zespołu Arka Noego po jazz”, proponuje się trzy darmowe koncerty, m.in. zespołu „Arka Noego”. Prawo do głosowania mają wszyscy mieszkańcy Szczecinka, w tym także dzieci, za które głos oddaje rodzic. Głosować możemy na stronie internetowej Budżetu Obywatelskiego lub w wyznaczonych punktach: Urząd Miasta, kino "Wolność", Biblioteki Publiczne, Agua-Tur (basen), Fundacja Przystań. Zachęcam do wzięcia udziału w głosowaniu, szczególnie na projekt nr 22. Szczegółowe informacje na plakatach i ulotkach w kruchcie kościoła.

ŻYCZENIA
Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrego, błogosławionego tygodnia i dobrego wakacyjnego wypoczynku.

XV NIEDZIELA ZWYKŁA
Szczecinek, 14.07.2019 r.

WAKACYJNE ZMIANY
Przypominamy, że w niedziele lipca i sierpnia, sprawujemy dodatkową Mszę św. o godz. 20:00. W okresie wakacji kancelaria parafialna jest czynna we wtorek i czwartek od godz. 16:00 do godz. 17:00 oraz w sobotę od 10:00 do 11:00.

ZASTĘPSTWO
Od jutra do 14 sierpnia, w ramach wakacyjnego zastępstwa, posługę w naszej parafii będzie pełnił neoprezbiter ks. Anton.

SZKAPLERZ
We wtorek, we wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel (Matki Bożej Szkaplerznej) na Mszach św. o godz. 9:00 i 18:00 będzie możliwość przyjęcia szkaplerza, który jest znakiem szczególnej opieki Maryi. W tym dniu zapraszamy do udziału we Mszy św. wszystkich noszących już szkaplerz.

KONCERT
W najbliższą niedzielę (21 lipca) odbędzie się w naszym kościele pierwszy w tym roku koncert organowy w ramach Międzynarodowego Festiwalu Organowego w Koszalinie, współorganizowany przez Szczecineckie Towarzystwo Muzyczne. Początek koncertu o godz. 19:00. Na organach zagra Hsiao-yi Yu z Tajwanu. Będziemy mogli posłuchać również zespołu muzyki cerkiewnej "Anima" z St. Petersburga. Serdecznie zapraszamy. Msza św. z godz. 20:00 rozpocznie się w przyszłą niedzielę po zakończeniu koncertu, a więc ok. godz. 20:30.

PIELGRZYMKA PIESZA
Zapraszamy na pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę, która wyruszy 1 sierpnia ze Skrzatusza. Spotkanie organizacyjne i zapisy 29 lipca w naszym kościele o godz. 18:30. Możliwość zapisania się będzie również w Skrzatuszu 1 sierpnia. Można jeszcze dołączać do „złotej grupy” – zapisy i materiały w zakrystii.

REMONTY
Dzisiejsza taca przeznaczona jest na cele remontowe.

GOŚĆ NIEDZIELNY
Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego” i innych czasopism.

ŻYCZENIA
Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrego, błogosławionego tygodnia i dobrego wakacyjnego wypoczynku.

XIV NIEDZIELA ZWYKŁA
Szczecinek, 07.07.2019 r.

WAKACYJNE ZMIANY
Przypominamy, że w niedziele lipca i sierpnia, sprawujemy dodatkową Mszę św. o godz. 20:00. W okresie wakacji kancelaria parafialna jest czynna we wtorek i czwartek od godz. 16:00 do godz. 17:00 oraz w sobotę od 10:00 do 11:00.

RADA PARAFIALNA
W poniedziałek o godz. 19:30 spotkanie rady parafialnej.

„RODZICE PO STRACIE”
We wtorek na Mszy św. o godz. 18:00 będziemy się modlili za rodziców, którzy utracili dziecko.

NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE
W sobotę 13 lipca o godz. 20:00 odprawimy nabożeństwo fatimskie: odmówimy część różańca i przejdziemy w procesji ze świecami wokół kościoła.

PIELGRZYMKA PIESZA
Zbliża się 37. Piesza Pielgrzymka na Jasna Górę. Pielgrzymom wyruszającym na Jasną Górę można powierzyć swoje prośby i podziękowania, aby przez orędownictwo Maryi przedstawiali je Bogu. Kartki do wypisania naszych intencji można zabrać z bocznych ołtarzy, a następnie wypisane przynieść do kancelarii, zakrystii czy wrzucić do kosza przy ołtarzu Matki Bożej. Za wszelkie ofiary na cele organizacyjne pielgrzymki serdeczne dziękujemy. Będzie również zorganizowany wyjazd do Częstochowy na przywitanie pielgrzymów. Wyjazd 12 sierpnia o godz. 20.30. Ostatnie 10 km będzie można przejść z pielgrzymami. Wyjazd z Częstochowy ok godz. 14:30. Koszt 100 zł. Osoby, które chciałyby uczestniczyć duchowo w pielgrzymce zapraszamy do tzw. „złotej grupy”. Można się do niej zapisać w zakrystii.

TACA REMONTOWA
Taca z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na cele remontowe.

MOPS
Miejski Ośrodek pomocy Społecznej w Szczecinku prosił nas po poinformowanie, że poszukuje chętnych do pełnienia funkcji opiekuna prawnego osób całkowicie ubezwłasnowolnionych oraz kuratora osób częściowo ubezwłasnowolnionych. Za sprawowanie takiej funkcji sąd może przyznać wynagrodzenie. Bliższe informacje w MOPS.

GOŚĆ NIEDZIELNY
Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego” i innych czasopism.

ŻYCZENIA
Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrego, błogosławionego tygodnia i dobrego wakacyjnego wypoczynku.

XIII NIEDZIELA ZWYKŁA
Szczecinek, 30.07.2019 r.

RÓŻANIEC RODZICÓW I ZA KAPŁANÓW
Zmiana tajemnic różańcowych dla różańca rodziców i różańca za kapłanów dzisiaj po Mszy św. o godz. 18:00.

I ŚRODA, CZWARTEK, PIĄTEKI SOBOTA
W pierwszą środę miesiąca, po wieczornej Mszy św. i nowennie, zmiana tajemnic dla Żywego Różańca.
W I czwartek miesiąca po wieczornej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu – do godz. 21:00. Od 20:00 rozpocznie się wspólne uwielbienie Pana Jezusa i pomodlimy się o uzdrowienie, a po zakończeniu adoracji będzie możliwość modlitwy wstawienniczej.
W I piątek dodatkowa okazja do spowiedzi od godz. 17:00.
W I sobotę po Mszy św. o godz. 9:00 nabożeństwo pierwszosobotnie. W czasie wakacji księża nie odwiedzają chorych w pierwsze soboty.

WAKACYJNE ZMIANY
W niedziele lipca i sierpnia zapraszamy na dodatkową Mszę św. o godz. 20:00.
W okresie wakacji kancelaria parafialna jest czynna we wtorek i czwartek od godz. 16:00 do godz. 17:00 oraz w sobotę od 10:00 do 11:00.

PIELGRZYMKA PIESZA
Zbliża się 37. piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Pielgrzymom wyruszającym na Jasną Górę można powierzyć swoje prośby i podziękowania, aby przez orędownictwo Maryi przedstawiali je Bogu. Kartki do wypisania naszych intencji można zabrać z bocznych ołtarzy, a następnie wypisane przynieść do kancelarii, zakrystii czy wrzucić do kosza przy ołtarzu Matki Bożej. Za wszelkie ofiary na cele organizacyjne pielgrzymki serdeczne dziękujemy. Będzie również zorganizowany wyjazd do Częstochowy na przywitanie pielgrzymów. Wyjazd 12 sierpnia o godz. 20.30. Ostatnie 10 km będzie można przejść z pielgrzymami. Wyjazd z Częstochowy ok godz. 14:30. Koszt 100 zł. Osoby, które chciałyby uczestniczyć duchowo w pielgrzymce zapraszamy do tzw. „złotej grupy”. Można się do niej zapisać w zakrystii.

GOŚĆ NIEDZIELNY
Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego” i innych czasopism.

ŻYCZENIA
Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrego, błogosławionego tygodnia i dobrego wakacyjnego wypoczynku.

XII NIEDZIELA ZWYKŁA
Szczecinek, 23.06.2019 r.

FESTYN PARAFIALNY
Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w naszym festynie parafialnym. Szczególne podziękowania kierujemy do rady parafialnej, do członków grup parafialnych oraz wszystkich parafian, którzy zaangażowali się w organizację festynu i jego przebieg. Dziękujemy również wszystkim darczyńcom, którzy w jakikolwiek sposób wspomogli nas w związku z festynem. Udało nam się zgromadzić ok. 23 000 zł na remont wieży naszego kościoła. Dzisiaj o godz. 12:30 będziemy sprawowali Mszę św. w intencji naszych darczyńców.

ŚW. JANA CHRZCICIELA
Jutro uroczystość narodzenia św. Jana Chrzciciela.

UROCZYSTOŚCI NSPJ
W piątek będziemy obchodzili uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze św. będą sprawowane jak w dzień powszedni, a więc o 7:00, 9:00 i 18:00. Ze względu na uroczystość nie obowiązuje nas w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

ŚW. PIOTRA I PAWŁA
W sobotę, 29 czerwca, będziemy obchodzili uroczystość św. Piotra i Pawła. Zachęcamy do udziału w Mszy św. i do modlitwy za Ojca św. Taca z tego dnia, tzw. „świętopietrze”, przekazana będzie na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

ADORACJA DLA MAŁŻEŃSTW
W piątek na godzinę 19:00 zapraszamy małżeństwa na wspólną małżeńską modlitwę przed Najświętszym Sakramentem.

RÓŻANIEC RODZICÓW I ZA KAPŁANÓW
Zmiana tajemnic różańcowych dla różańca rodziców i różańca za kapłanów w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 18:00.

„CZERWCOWE”
Przed nami ostatni tydzień nabożeństw czerwcowych. Dzisiaj o godz. 17:00, od poniedziałku do piątku o 17:30, a w sobotę po Mszy św. o 9:00.

ZMIANY WAKACYJENE
Od tego tygodnia przez lipiec i sierpień kancelaria parafialna będzie czynna we wtorek i czwartek od godz. 16:00 do godz. 17:00 oraz w sobotę od godz. 10:00 do godz. 11:00. W sprawach pilnych prosimy o kontakt na nr dyżurny podany na stronie internetowej, na tablicy ogłoszeń i na drzwiach do kancelarii. Ze względu na urlopy w parafii będzie mniej księży niż w ciągu roku. Zachęcamy do korzystania z sakramentu pokuty przede wszystkim przed Mszą św., zwłaszcza w niedziele.

PRAKTYKI RELIGIJNE W WAKACJE
Rodzicom przypominamy o konieczności zadbania o to, żeby ich dzieci mogły uczestniczyć we Mszy św. podczas zorganizowanych form wypoczynku letniego.

PIELGRZYMKA PIESZA
Zbliża się 37. piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Pielgrzymom wyruszającym na Jasną Górę można powierzyć swoje prośby i podziękowania, aby przez orędownictwo Maryi przedstawiali je Bogu. Kartki do wypisania naszych intencji można zabrać z bocznych ołtarzy, a następnie wypisane przynieść do kancelarii, zakrystii czy wrzucić do kosza przy ołtarzu Matki Bożej. Za wszelkie ofiary na cele organizacyjne pielgrzymki serdeczne dziękujemy. Będzie również zorganizowany wyjazd do Częstochowy na przywitanie pielgrzymów. Wyjazd 12 sierpnia o godz. 20.30. Ostatnie 10 km będzie można przejść z pielgrzymami. Wyjazd z Częstochowy ok. godz. 14:30. Koszt 100 zł. Osoby, które chciałyby uczestniczyć duchowo w pielgrzymce zapraszamy do tzw. „złotej grupy”. Można się do niej zapisać w zakrystii.

GOŚĆ NIEDZIELNY
Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”.

SUPLIKACJE
Dzisiaj we wszystkich kościołach i kaplicach w Polsce, po każdej Mszy Świętej śpiewa się suplikacje „Święty Boże, Święty Mocny…”. Decyzją biskupów, jest to ekspiacja za świętokradztwa i profanacje.

ŻYCZENIA
Dziękujemy za troskę o nasz kościół, za życzliwość i wszelkie składane ofiary. Parafianom i gościom życzymy błogosławionego tygodnia.

UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY ŚWIĘTEJ
Szczecinek, 16.06.2019 r.

FESTYN PARAFIALNY
Dzisiaj w naszej parafii festyn, na który wszystkich serdecznie zapraszamy. Rozpoczęcie festynu po Mszy św. o godz. 12:30, a więc ok. 14:00. Już dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w organizacji festynu. W kruchcie kościoła i podczas festynu można nabyć cegiełki, które wezmą udział w losowaniu cennych nagród. Do wygrania m. in. pralka, rower, sprzęt AGD i wiele innych.

BOŻE CIAŁO
W najbliższy czwartek będziemy obchodzili Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – „Boże Ciało”; jest to święto nakazane, a więc jesteśmy zobowiązani do udziału we Mszy św., a przez samo tylko uczestnictwo w procesji nie czyni się zadość temu obowiązkowi. Mszę św. o godz. 9:30 przesuniemy na godz. 10:00. Po tej Mszy św., a więc około godz. 11:00 wyruszymy w procesji z Najświętszym Sakramentem. Przejdziemy ulicami: Zamkową, przez Plac Wolności, Bartoszewskiego, Wyszyńskiego, Rzemieślniczą i Limanowskiego. Zatrzymamy się czterokrotnie – na Placu Wolności, na ul. Wyszyńskiego przy dwóch ołtarzach i przy naszym kościele. Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w procesji, która jest wyznaniem wiary w Syna Bożego, obecnego w Sakramencie Eucharystii. Prosimy również o przyozdobienie swoich domów. Mężczyzn, którzy chcieliby pomóc w przygotowaniu „ołtarzy” prosimy o zgłaszanie się w zakrystii. Potrzebni są również panowie do baldachimu oraz osoby do niesienia chorągwi. W Uroczystość „Bożego Ciała” nie będzie Mszy św. o godz. 11:00. Pozostałe Msze św. według zwykłego porządku. Dziewczynki, które w tym roku przyjęły I Komunię św. i wszystkie chętne dziewczynki zapraszamy do sypania kwiatków. Wszystkich prosimy o przynoszenie od wtorku kwiatków na procesję, które będziemy zbierali w zakrystii.

NABOŻEŃSTWA CZERWCOWE
Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe, które sprawujemy od poniedziałku do piątku o godz. 17:30, w soboty po Mszy św. o 9:00, a w niedziele o 17:00.

PIELGRZYMKA PIESZA
Zbliża się 37. piesza Pielgrzymka na Jasna Górę. Spotkanie organizacyjne i informacyjne w sprawie pielgrzymki w naszym kościele we wtorek o godz. 18:30. Wszelkich informacji udziela ks. Dariusz, który jest przewodnikiem naszej grupy. Można też składać swoje prośby i podziękowania, które pielgrzymi zabiorą ze sobą i będą przedstawiać w modlitwie przez orędownictwo Maryi. W tych intencjach będzie również sprawowana Msza św. Kartki można zabrać z bocznych ołtarzy, a następnie wypisane przynieść do kancelarii, zakrystii czy wrzucić do kosza przy ołtarzu Matki Bożej. Za wszelkie ofiary na cele organizacyjne pielgrzymki serdeczne dziękujemy. Będzie również zorganizowany wyjazd do Częstochowy na przywitanie pielgrzymów. Wyjazd 12 sierpnia o godz. 20.30. Ostatnie 10 km będzie można przejść z pielgrzymami. Wyjazd z Częstochowy ok godz. 14:30. Koszt 100 zł.

GOŚĆ NIEDZIELNY
Jak zwykle zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego.

PODZIĘKOWANIA
Dziękujemy za troskę o nasz kościół i za składane ofiary. Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia.

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO
Szczecinek, 09.06.2019 r.

KONIEC PIĘĆDZIESIĄTNICY
Dzisiaj kończy się okres Pięćdziesiątnicy, czyli okres wielkanocny. Od jutra rozpoczynamy okres zwykły. Rozpoczniemy go jutro jak zawsze świętem Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła.

KOMUNIA WIELKANOCNA
Za tydzień, w niedzielę Trójcy Świętej minie czas na przyjęcie Komunii Wielkanocnej.

PRYMICJE
Dzisiaj o godz. 12:30 neoprezbiter ks. Tomasz Żuchowski, który odbywał u nas praktykę diakońską, będzie sprawował w naszym kościele Mszę Prymicyjną.

MARSZ DLA ŻYCIA I RODZINY
Dzisiaj ok. godz. 13:30 z parafii pw. Ducha Świętego wyruszy na ulice naszego miasta ósmy już Marsz dla Życia i Rodziny. Udział w tym wydarzeniu to okazja do wyrażenia swojego poparcia dla życia od naturalnego poczęcia do naturalnej śmierci. Serdecznie zapraszamy.

MSZA DLA NIESŁYSZĄCYCH
Również dzisiaj o godz. 14:30 sprawowana będzie w naszym kościele Msza św. dla osób niesłyszących w języku migowym.

NABOŻEŃSTWA CZERWCOWE
Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe, które sprawujemy od poniedziałku do piątku o godz. 17:30, w soboty po Mszy św. o 9:00, a w niedziele o 17:00.

BIERZMOWANIE
W czwartek o godz. 18:45 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas III gimnazjum. Natomiast w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 18:00 spotkanie dla rodziców kandydatów do bierzmowania z klas VII.

NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE
W czwartek, 13 czerwca o godz. 20:00 nabożeństwo fatimskie, na które serdecznie zapraszamy.

FESTYN PARAFIALNY
Zachęcamy do zaangażowania się w organizację naszego festynu parafialnego, który odbędzie się już za tydzień, 16 czerwca. Osoby, które chciałyby pomóc w przygotowaniu miejsca festynu proszone są o kontakt z ks. Proboszczem. Przygotowanie placu rozpoczniemy w sobotę o godz. 15:30. W kruchcie kościoła można nabyć cegiełki, które wezmą udział w losowaniu nagród podczas festynu; cegiełki są też do nabycia w zakrystii i kancelarii parafialnej. Zbieramy fanty na loterię i książki na kiermasz. Jak co roku możemy się włączyć w przygotowanie festynu poprzez upieczenie ciasta. Osoby chętne prosimy o zgłaszanie się w zakrystii. Potrzebna będzie nam również pomoc na stoiskach z ciastem i przy grillu – osoby chętne prosimy o zgłoszenie się w zakrystii. Spotkanie rady parafialnej w związku z festynem w poniedziałek o 19:30.

PIELGRZYMKA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
18 czerwca odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka Osób Niepełnosprawnych do sanktuarium w Skrzatuszu. Organizujemy wyjazd na tę pielgrzymkę z udziałem opiekunów osób niepełnosprawnych. Bliższych informacji udziela ks. Dawid.

PUNKT POMOCY POKRZYWDZONYM
Przy naszej parafii działa, w ramach Funduszu Sprawiedliwości, Punkt Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem. Oprócz bezpłatnej pomocy prawnej, psychologicznej a także pomocy finansowej, dzieci osób pokrzywdzonych w wieku od 7 roku życia mogą skorzystać z bezpłatnego wyjazdu na kolonię letnią. Po więcej informacji zapraszamy do punktu, który jest czynny od wtorku do piątku od godz. 8:00 do godz. 16:00 a w poniedziałki od godz. 12:00 do 20:00. Telefon kontaktowy podany jest na plakacie w kruchcie oraz na tablicy ogłoszeń.

TACA REMONTOWA
Dzisiaj druga niedziela miesiąca – taca przeznaczona jest na cele remontowe.

GOŚĆ NIEDZIELNY
Jak zwykle zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego. Dzisiaj do „gościa” dołączony film o I Pielgrzymce Jana Pawła II do Ojczyzny.

PODZIĘKOWANIA
Dziękujemy za troskę o nasz kościół i za składane ofiary. Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia. 

VII NIEDZIELA WIELKANOCY
UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO
Szczecinek, 02.06.2019 r.

WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE
Dzisiaj obchodzimy Wniebowstąpienie Pańskie, a za tydzień Uroczystością Zesłania Ducha Świętego zakończymy okres wielkanocny. Dni powszednie po Wniebowstąpieniu aż do soboty przed Zesłaniem Ducha Świętego włącznie przygotowują na przyjście Ducha Świętego Pocieszyciela.

CZUWANIE MODLITEWNE
W przeddzień Zesłania Ducha Świętego po wieczornej Mszy św. wigilijnej, na godz. 19:00 zapraszamy na czuwanie modlitewne, podczas którego będziemy prosili o Ducha Świętego i odnowienie w nas Jego darów.

NABOŻEŃSTWA CZERWCOWE
Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe, które sprawujemy od poniedziałku do piątku o godz. 17:30, w soboty po Mszy św. o 9:00, a w niedziele o 17:00.

I ŚRODA, CZWARTEK I PIĄTEK
W I środę po wieczornej Mszy św. zmiana tajemnic Żywego Różańca. W I czwartek miesiąca wyjątkowo adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00 w związku z tym, że na dłuższą adorację zapraszamy w najbliższą sobotę. W I piątek dodatkowa okazja do spowiedzi od godz. 17:00.

KONWENT WIELKANOCNY
W najbliższy czwartek w naszej parafii odbędzie się Konwent Wielkanocny, czyli spotkanie księży z dekanatu szczecineckiego. O godz. 11:00 księża będą koncelebrowali Mszę św. w naszym kościele. Serdecznie zapraszam do udziału w tej Eucharystii.

PRYMICJE
W najbliższą niedzielę o godz. 12:30 neoprezbiter ks. Tomasz Żuchowski, który odbywał u nas praktykę diakońską, będzie sprawował w naszym kościele Mszę Prymicyjną. Serdecznie zapraszamy na tę uroczystość.

PIELGRZYMKA NA GÓRĘ CHEŁMSKĄ
Członków Apostolatu Pielgrzymującej Matki zapraszamy na doroczną pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej na Górze Chełmskiej w Koszalinie, która odbędzie się w najbliższą sobotę. Program na plakacie. Zgłoszenia przyjmują koordynatorzy kręgów.

MARSZ DLA ŻYCIA I RODZINY
W najbliższą niedzielę, 9 czerwca ok. godz. 13:30 z parafii pw. Ducha Świętego wyruszy na ulice naszego miasta ósmy już Marsz dla Życia i Rodziny. Udział w tym wydarzeniu to okazja do wyrażenia swojego poparcia dla życia od naturalnego poczęcia do naturalnej śmierci. Serdecznie zapraszamy.

PIELGRZYMKA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
18 czerwca odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka Osób Niepełnosprawnych do sanktuarium w Skrzatuszu. Organizujemy wyjazd na tę pielgrzymkę z udziałem opiekunów osób niepełnosprawnych. Bliższych informacji udziela ks. Dawid.

FESTYN PARAFIALNY
Przygotowujemy się do festynu parafialnego, który odbędzie się 16 czerwca. Zbieramy fanty na loterię oraz książki na kiermasz. W kruchcie można nabyć cegiełki.

TACA REMONTOWA
Za tydzień, w drugą niedzielę miesiąca taca przeznaczona będzie na cele remontowe.

MSZA DLA NIESŁYSZĄCYCH
Również za tydzień o godz. 14:30 sprawowana będzie w naszym kościele Msza św. dla osób niesłyszących w języku migowym.

GOŚĆ NIEDZIELNY
Jak zwykle zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego.

PODZIĘKOWANIA
Dziękujemy za troskę o nasz kościół i za składane ofiary. Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia.

VI NIEDZIELA WIELKANOCY
Szczecinek, 26.05.2019 r.

I KOMUNIA ŚWIĘTA
Dzisiaj przeżywamy w naszej parafii uroczystość I Komunii Świętej. W związku z tym nastąpi zmiana porządku Mszy św. Dzieci przyjmą Komunię św. na Mszy św. o godz. 11:30. Nie będzie więc Mszy św. o godz. 12:30, a ta z 11:00 rozpocznie się pół godziny później i będzie Mszą św. pierwszokomunijną. O godz. 11:30 ławki w kościele będą zajęte dla dzieci i ich rodziców, ale można będzie zająć miejsca na balkonach.

SŁOWO BISKUPÓW
Przewidziane na dzisiaj „Słowo biskupów do wiernych: Wrażliwość i odpowiedzialność” ze względu na I Komunię św. odczytamy w naszej parafii w przyszłą niedzielę.

LEKTORZY
W poniedziałek o godz. 19:00 spotkanie formacyjne dla lektorów.

RÓŻANIEC RODZICÓW
Zmiana tajemnic dla różańca rodziców i za kapłanów w piątek po wieczornej Mszy św.

I SOBOTA
Najbliższa sobota, to I sobota miesiąca. Na Mszę św. o godz. 9:00 zapraszamy tych, którzy odprawiają „pięć pierwszych sobót”. Po Mszy św. odmówimy różaniec przed Najświętszym Sakramentem i będziemy rozważali jedną z tajemnic różańcowych. Ks. Dariusz i ks. Dawid odwiedzą chorych jak zwykle w pierwszą sobotę, natomiast ks. Marcin ze względu na wyjazd z młodzieżą do Lednicy odwiedzi chorych w drugą sobotę czerwca.

ROCZNICA
Dzieci, które w zeszłym roku przyjęły I Komunię św. będą obchodziły rocznicę w najbliższą niedzielę, 2 czerwca, na Mszy św. o godz. 9:30.

„MAJOWE”
Nabożeństwa majowe w naszym kościele jeszcze dzisiaj o godz. 17:00 oraz od poniedziałku do piątku o godz. 17:30. W sobotę po Mszy św. o godz. 9:00 rozpoczniemy nabożeństwa czerwcowe.

FESTYN
Trwają przygotowania do festynu parafialnego, który odbędzie się 16 czerwca. Zbieramy fanty, które można przynosić do zakrystii lub kancelarii parafialnej. Od dzisiaj rozprowadzamy cegiełki, które wezmą udział w losowaniu nagród.

GOŚĆ NIEDZIELNY
Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”.

ŻYCZENIA
Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrego, błogosławionego tygodnia.

V NIEDZIELA WIELKANOCY
Szczecinek, 19.05.2019 r.

„MAJOWE”
Nabożeństwa majowe w naszym kościele od poniedziałku do piątku o godz. 17:30, w sobotę po Mszy św. o godz. 9:00, a w niedzielę o godz. 17:00. W środę łączymy Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z Nabożeństwem Majowym.

ZAPISY DO BIERZMOWANIA
Kontynuujemy zapisywanie kandydatów do bierzmowania z klas VII. Zapisy będą się odbywały w czwartek od godz. 18:00 do godz. 19:00.

I KOMUNIA ŚWIĘTA
Za tydzień będziemy w naszej parafii przeżywali uroczystość I Komunii Świętej. W związku z tym nastąpi zmiana porządku Mszy św. Dzieci przyjmą Komunię św. na Mszy św. o godz. 11:30. Nie będzie więc Mszy św. o godz. 12:30, a ta z 11:00 rozpocznie się pół godziny później i będzie Mszą św. pierwszokomunijną. Zapraszamy w tym dniu zwłaszcza na Msze św. o 7:30, 9:30, 16:00 i 18:00. O  godz. 11:30 ławki w kościele będą zajęte dla dzieci i ich rodziców, ale można będzie zająć miejsca na balkonach.

ROCZNICA
Dzieci, które w zeszłym roku przyjęły I Komunię św. będą obchodziły rocznicę 2 czerwca na Mszy św. o godz. 9:30.

FESTYN
Trwają przygotowania do festynu parafialnego, który odbędzie się 16 czerwca. Zbieramy fanty, które można przynosić do zakrystii lub kancelarii parafialnej. Od dzisiaj  rozprowadzamy cegiełki, które wezmą udział w losowaniu nagród. Jutro o godz. 19:30 spotkanie Rady Parafialnej.

LEDNICA
Organizujemy wyjazd na spotkanie młodzieży w Lednicy, które odbędzie się 1 czerwca. Koszt wyjazdu 50 zł. Zapisy z wpłatą u ks. Marcina.

GOŚĆ NIEDZIELNY
Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”.

ŻYCZENIA
Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrego, błogosławionego tygodnia.

IV NIEDZIELA WIELKANOCY
Szczecinek, 12.05.2019 r.

ZBIÓRKA NA SEMIANRIUM
Dzisiaj niedziela Dobrego Pasterza, którą rozpoczynamy tydzień modlitw o powołania kapłańskie. Gościmy dziś diakona z naszego Wyższego Seminarium Duchownego w Koszalinie i tradycyjnie po Mszach św. przeprowadzimy zbiórkę ofiar na potrzeby seminarium.

BIERZMOWANIE
Jutro podczas Mszy św. o godz. 17:00 młodzież z naszej parafii przyjmie sakrament bierzmowania. W związku z tym nie będzie Mszy św. o godz. 18:00.

NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE
Jutro zapraszamy na pierwsze w tym roku nabożeństwo fatimskie, na godz. 20:00. Połączymy je z nabożeństwem majowym. Na nabożeństwo przynosimy świece.

„MAJOWE”
Nabożeństwa majowe w naszym kościele od poniedziałku do piątku o godz. 17:30, w sobotę po Mszy św. o godz. 9:00, a w niedzielę o godz. 17:00. W środę łączymy Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z Nabożeństwem Majowym.

ZAPISY DO BIERZMOWANIA
W tym tygodniu będziemy zapisywali kandydatów do bierzmowania z klas VII. Przypominamy, że młodzież przyjmuje sakrament bierzmowania w swojej parafii, a nie w parafii na terenie której uczęszcza do szkoły. Zapisy będą się odbywały w czwartki od godz. 18:00 do godz. 19:00 oraz w soboty od godz. 11:00 do godz. 12:00. Kandydaci przychodzą z rodzicami, a przynajmniej z jednym z nich.

ADORACJA DLA MAŁŻEŃSTW
Małżeństwa zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu, która odbędzie się w piątek o godz. 19:00.

FESTYN
Rozpoczęliśmy przygotowania do festynu parafialnego, który odbędzie się 16 czerwca. Zbieranie fanty, które można przynosić do zakrystii lub kancelarii parafialnej. Od dzisiaj rozprowadzamy cegiełki, które wezmą udział w losowaniu nagród.

LEDNICA
Organizujemy wyjazd na spotkanie młodzieży w Lednicy, które odbędzie się 1 czerwca. Koszt wyjazdu 50 zł. Zapisy z wpłatą u ks. Marcina.

MSZA DLA NIESŁYSZĄCYCH
Dzisiaj o godz. 14:30 Msza św. dla niesłyszących w języku migowym.

TACA REMONTOWA
Taca dzisiejsza jest przeznaczona na cele remontowe.

PRACA W DOMU PARAFIALNYM
Parafia zatrudni osobę w charakterze gospodyni. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt.

GOŚĆ NIEDZIELNY
Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”.

ŻYCZENIA
Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrego, błogosławionego tygodnia.

III NIEDZIELA WIELKANOCY
Szczecinek, 05.05.2019 r.

TYDZIEŃ BIBLIJNY
Dzisiaj w Kościele w Polsce obchodzimy niedzielę biblijną, która rozpoczyna tydzień biblijny. To okazja do refleksji nad miejscem słowa Bożego w naszym życiu i do sięgnięcia po Biblię. Jutro, w poniedziałek, o godz. 19:00 spotkanie biblijne prowadzone przez ks. Piotra Domarosa. Zapraszamy wszystkich chętnych zwłaszcza w tygodniu biblijnym, który rozpoczynamy dzisiejszą niedzielą. W środę w parafii pw. Ducha Świętego o godz. 18:45 wykład biblijny, który przeprowadzi ks. dr Tomasz Tomaszewski.

„MAJOWE”
Nabożeństwa Majowe w naszym kościele od poniedziałku do piątku o godz. 17:30, w sobotę po Mszy św. o godz. 9:00, a w niedzielę o godz. 17:00. W środę łączymy Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z Nabożeństwem Majowym.

MATURZYŚCI
Dzisiaj na Mszę św. o godz. 18:00 zapraszamy maturzystów. Będzie to Msza św. dziękczynna za ich dotychczasową edukację z prośbą o Boże błogosławieństwo na trwające matury i całą przyszłość.

AKCJA KATOLICKA
Członków Akcji katolickiej zapraszamy jutro na Mszę św. o godz. 18:00 a następnie na spotkanie formacyjne.

RADA PARAFIALNA
Jutro o godz. 19:30 spotkanie Rady Parafialnej dotyczące festynu parafialnego.

ŚW. STANISŁAW
W środę będziemy obchodzili uroczystość św. Stanisława biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.

BIERZMOWANIE
Kandydaci do bierzmowania ze szkół ponadgimnazjalnych mają próbę przed przyjęciem sakramentu w poniedziałek i w piątek o godz. 19:00. Natomiast kandydatów do bierzmowania z klas III gimnazjum zapraszamy na spotkanie w czwartek na godz. 18:45.

ZBIÓRKA NA SEMIANARIUM
Za tydzień niedziela Dobrego Pasterza. Będziemy gościli diakona z naszego Wyższego Seminarium Duchownego w Koszalinie i tradycyjnie po Mszach św. przeprowadzimy doroczną zbiórkę ofiar na potrzeby seminarium.

CZUWANIE MODLITEWNE
Dzień wcześniej, w sobotę, 11 maja, klerycy naszego seminarium zapraszają na godz. 19:00 na czuwanie w intencji kapłanów, powołanych do kapłaństwa oraz nowych powołań w naszej diecezji. Na godz. 20:00 klerycy zapraszają młodzież na spotkanie poświęcone odkrywaniu życiowego powołania – odbędzie się ono w domu parafialnym.

OGŁOSZENIE ŚWIĘCEŃ
Tomasz Żuchowski, pochodzący z parafii pw. św. Stanisława Kostki w Sianowie, diakon diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej, który odbywał praktykę w naszej parafii, pragnie przyjąć święcenia prezbiteratu. Kandydata polecamy modlitwie wiernych. Gdyby ktoś wiedział o czymś, co czyniłoby kandydata niegodnym przyjęcia święceń prezbiteratu, jest w sumieniu zobowiązany zawiadomić o tym księdza proboszcza. Należy przy tym pamiętać, że rzucanie na kogokolwiek niesłusznych podejrzeń lub posądzeń jest grzechem.

MSZA DLA NIESŁYSZĄCYCH
W przyszłą niedzielę o godz. 14:30 Msza św. dla niesłyszących w języku migowym.

TACA REMONTOWA
Taca z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na cele remontowe.

ŻYWY RÓŻANIEC
Członków Żywego Różańca zapraszamy na coroczną pielgrzymkę do Skrzatusza, która odbędzie się w przyszła sobotę, 11 maja. Wyjazd o godz. 8:00, koszt 25 zł, zapisy w zakrystii.

FESTYN
Rozpoczynamy przygotowania do festynu parafialnego, który odbędzie się 16 czerwca. Zbieramy fanty, które można przynosić do zakrystii lub kancelarii parafialnej; od przyszłej niedzieli będzie można nabywać cegiełki, które wezmą udział w losowaniu nagród. Środki pozyskane podczas festynu przeznaczamy na dalszy ciąg remontu wieży naszego kościoła.

GOŚĆ NIEDZIELNY
Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”.

ŻYCZENIA
Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrego, błogosławionego tygodnia.

II NIEDZIELA WIELKANOCY
ŚWIĘTO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO
Szczecinek, 28.04.2019 r.

ŚWIĘTO MIŁOSIERDZIA
Dzisiaj, w ostatnim dniu Oktawy Wielkanocy, obchodzimy Święto Miłosierdzia Bożego. O godz. 15:00 przed wystawionym do adoracji Najświętszym Sakramentem odprawimy „godzinę miłosierdzia”.

TYDZIEŃ MIŁOSIERDZIA
Dzisiejszy dzień jest świętem patronalnym „Caritas” i od dzisiaj też rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia. Po Mszach św. „Caritas” przeprowadzi dzisiaj zbiórkę do puszek na potrzeby charytatywne.

BIERZMOWANIE
W poniedziałek o godz. 19:00 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania, którzy przyjmą sakrament 13 maja.

RÓŻANIEC RODZICÓW I ZA KAPŁANÓW
We wtorek, 30 kwietnia, po Mszy św. o godz. 18:00 zmiana tajemnic dla różańca rodziców i za kapłanów.

„MAJOWE”
W środę rozpoczniemy odprawianie nabożeństw majowych; od poniedziałku do piątku będziemy się gromadzili o godz. 17:30, w sobotę po Mszy św. o godz. 9:00, a w niedzielę o godz. 17:00. W środę będziemy łączyli Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z Nabożeństwem Majowym.

I ŚRODA, CZWARTEK, PIĄTEK I SOBOTA
W I środę po wieczornej Mszy św. zmiana tajemnic Żywego Różańca, w I czwartek miesiąca po wieczornej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu – do godz. 21:00. Od 20:00 rozpocznie się wspólne uwielbienie Pana Jezusa i pomodlimy się o uzdrowienie, a po zakończeniu adoracji będzie możliwość modlitwy wstawienniczej, a więc modlitwy za osoby potrzebujące, w jakichś sprawach, szczególnego wsparcia modlitewnego.
W I piątek dodatkowa okazja do spowiedzi od godz. 17:00.
W I sobotę od godz. 9:30 odwiedziny chorych z posługą sakramentalną.

UROCZYSTOŚĆ NMP KRÓLOWEJ POLSKI
W piątek, 3 maja, będziemy obchodzili Uroczystość NMP Królowej Polski, głównej patronki Polski. Jest to jednocześnie Święto Konstytucji 3 Maja. Msze św. w tym dniu odprawimy o godz. 7:00, 9:00, 12:00 i 18:00.
Zapraszamy szczególnie na Mszę św. w intencji ojczyzny, o godz. 12:00. Na tę Mszę św. zapraszamy tradycyjnie poczty sztandarowe, przedstawicieli władz i organizacji pozarządowych. Ze względu na uroczystość nie obowiązuje nas w ten piątek wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

PIĘĆ I SOBÓT
Również w tym roku chcemy spełnić polecenie Maryi z Fatimy odprawiając wspólnie „pięć I sobót miesiąca” od maja do września – zaczniemy w najbliższą sobotę.

MATURZYŚCI
W przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 18:00 zapraszamy maturzystów. Będzie to Msza św. dziękczynna za ich dotychczasową edukację z prośbą o Boże błogosławieństwo na trwające matury i całą przyszłość.

ŻYWY RÓŻANIEC
Członków Żywego Różańca zapraszamy na coroczną pielgrzymkę do Skrzatusza, która odbędzie się 11 maja. Wyjazd o godz. 8:00, koszt 25 zł, zapisy w zakrystii.

GOŚĆ NIEDZIELNY
Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”.

ŻYCZENIA
Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrego, błogosławionego tygodnia.

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO
Szczecinek, 21.04.2019 r.

OKTAWA WIELKANOCY
Osiem pierwszych dni okresu wielkanocnego stanowi oktawę Paschy. W najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
Dzisiaj przypada trzeci dzień Nowenny przed Świętem Miłosierdzia Bożego; odprawiamy ją codziennie, do soboty włącznie, o godz. 15:00.

SPOTKANIE BIBLIJNE
W tym miesiącu spotkanie biblijne prowadzone przez ks. Piotra Domarosa odbędzie się w środę, 24 kwietnia, o godz. 19:00.

ŚWIĘTO MIŁOSIERDZIA
Niedziela w oktawie Wielkanocy, 28 kwietnia, to Święto Miłosierdzia. O godz. 15:00, przed Najświętszym Sakramentem odprawimy Godzinę Miłosierdzia. Niedziela Miłosierdzia to święto patronalne Caritas, która w tym dniu przeprowadzi zbiórkę ofiar na dzieła miłosierdzia.

PODZIĘKOWANIA
Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam w przygotowaniu kościoła do Triduum Paschalnego i w przeżyciu tych najważniejszych dni w ciągu roku.

GOŚĆ NIEDZIELNY
Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”, który ze względu na dekoracje świąteczne znajduje się na stoliku przed ołtarzem Matki Bożej.

ŻYCZENIA
Wszystkim parafianom i gościom życzymy radosnego świętowania. Niech Zmartwychwstały Chrystus napełnia nasze serca Swoim pokojem.

NIEDZIELA PALMOWA CZYLI MĘKI PAŃSKIEJ
Szczecinek, 14.04.2019 r.

MSZA DLA NIESŁYSZĄCYCH
Dzisiaj o godz. 14:30 Msza św. dla niesłyszących.

GORZKIE ŻALE
Dzisiaj ostatnie w tym roku Gorzkie Żale z kazaniem o godz. godz. 17:00.

KWIATY DO BOŻEGO GROBU
Można jeszcze składać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu, „ołtarza adoracji” i na Wigilię Paschalną; oznaczone skarbonki znajdują przy bocznych wyjściach z kościoła.

SKARBONKI Z JAŁMUŻNĄ
Od dzisiaj do Wielkiego Czwartku zbieramy skarbonki z jałmużną postną. Może je składać do kosza znajdującego się przed amboną. Zgromadzone środki posłużą jako wsparcie dla najuboższych.

POMOC W PRZYGOTOWANIACH DO ŚWIĄT
Prosimy o pomoc w przygotowaniach kościoła do świąt. Będzie nam potrzebna pomoc w przygotowaniu dekoracji i w posprzątaniu kościoła po błogosławieństwie pokarmów, w Wielką Sobotę. Osoby, które chciałyby poświęcić trochę czasu prosimy o zgłoszenie się w zakrystii.

KANCELLARIA PARAFIALNA
W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie czynna we wtorek i środę od 16:00 do 17:00.

LEKTORZY
Spotkanie dla lektorów w poniedziałek o godz. 19:00.

GOŚĆ NIEDZIELNY
Zachęcamy do lektury „Gościa niedzielnego”.

WIELKI TYDZIEŃ
W poniedziałek, wtorek i środę Wielkiego Tygodnia Msze św. o zwykłych porach. Spowiedź św. przed każdą Mszą św. i podczas Mszy św. oraz dodatkowo od godz. 17:00.

ŚWIĘTE TRIDUUM PASCHALNE

WIELKI CZWARTEK
MSZA ŚWIĘTA WIECZERZY PAŃSKIEJ o godz. 19:00; na zakończenie Mszy św. przeniesienie Najświętszego sakramentu do ołtarza adoracji; adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 23:00. Spowiedź św.: 10:00-12:00 oraz 22:00-23:00.

WIELKI PIĄTEK
„Ciemna Jutrznia” – wspólna modlitwa liturgią godzin o godz. 9:00; Nowenna przed Świętem Bożego Miłosierdzia i Droga Krzyżowa o godz. 15:00; LITURGIA MĘKI PAŃSKIEJ o godz. 19:00; na zakończenie liturgii przeniesienie Najświętszego Sakramentu do „Grobu Pańskiego”; adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 23:00. Spowiedź św.: 8:00-9:00; 10:00-13:00; 15:00-18:00 oraz po zakończeniu Liturgii Męki Pańskiej.
W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły, a więc powstrzymanie się od pokarmów mięsnych i ograniczenie się do trzech posiłków w ciągu dnia, w tym można spożyć tylko jeden posiłek do syta. Post ścisły obowiązuje tych, którzy ukończyli 18 rok życia i nie rozpoczęli 60 roku życia. Abstynencja od mięsa obowiązuje od 14 roku życia do końca życia.

WIELKA SOBOTA
Adoracja Najświętszego Sakramentu o godz. 7:00; „Ciemna Jutrznia” – wspólna modlitwa liturgią godzin o godz. 9:00; błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny od godz. 10:00 do 14:45 i przy tej okazji zbiórka ofiar na remont zakrystii; spowiedź św. 10:00-15:00. Od godz. 15:30 kościół będzie zamknięty ze względu na sprzątanie i przygotowanie do wieczornej liturgii.

UROCZYSTA WIGILIA PASCHALNA o godz. 21:00. Przynosimy ze sobą świece.
Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w całym Triduum Paschalnym. Aby dać większą możliwość uczestniczenia w liturgii Wielkiego Czwartku i Piątku rozpoczynamy je o godz. 19:00.

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA
Wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz. 5:30; Procesja Rezurekcyjna i Msza Święta o godz. 6:00; nie będzie Mszy św. o 7:30. Pozostałe Msze św. jak w każdą niedzielę: 9:30; 11:00; 12:30; 16:00; 18:00. 

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
Szczecinek, 07.04.2019 r.

NABOŻEŃSTWA WIELKOPOSTNE
W piątki Wielkiego Postu zapraszamy na Nabożeństwo Drogi Krzyżowej: dzieci na godz. 16:30, a dorosłych i młodzież na godz. 17:15. Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym jest odprawiane w naszym kościele w niedziele Wielkiego Postu o godz. 17:00.

HOSPICJUM
Dzisiaj, w ramach programu Pola Nadziei, wolontariusze ze SKC przeprowadzają pod kościołami naszego miasta kwestę na potrzeby szczecineckiego Hospicjum.

BIERZMOWANI
Jutro o godz. 18:45 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania ze szkół ponadgimnazjalnych. Obecność obowiązkowa.

POGRZEB DZIECI UTRACONYCH
W najbliższą sobotę, 13 kwietnia, odbędzie się w naszym mieście kolejny zbiorowy pochówek dzieci utraconych, tzn. dzieci, które urodziły się martwe w wyniku poronień, albo tuż po przedwczesnym urodzeniu, i których pochowania nie podjęła się rodzina. Do udziału w pogrzebie zapraszamy rodziców po stracie, ich krewnych i przyjaciół, a także wszystkich, którzy chcą się z nimi solidaryzować w bólu. Obrzędy pogrzebowe rozpoczną się w naszym kościele o godz. 12:00 Mszą św. w intencji rodziców. O godz. 13:00 rozpocznie się dalsza część ceremonii pogrzebowej w kaplicy cmentarnej.

ADORACJA NA MAŁŻEŃSTW
W sobotę, 13 kwietnia odbędzie się w naszym kościele Adoracja Najświętszego Sakramentu dla małżeństw – początek o godz. 19:00.

NIEDZIELA PALMOWA
Za tydzień, w niedzielę, tradycyjne błogosławieństwo palm. Mszę św. o 9:30 rozpoczniemy na zewnątrz kościoła. Po Mszy św. o 11:00 odbędzie się konkurs na najładniejszą palmę.

„TORBY MIŁOSIERDZIA”
Można jeszcze zabrać z zakrystii „torbę miłosierdzia” na naszą świąteczną pomoc dla ubogich. Po wypełnieniu wypisanymi na torbie artykułami przynosimy ją do 14 marca.

SKARBONKI MIŁOSIERDZIA
Od Niedzieli Palmowej do Wielkiej Środy zbieramy skarbonki miłosierdzia. Można je będzie złożyć w specjalnym koszu.

MSZA DLA NIESŁYSZĄCYCH
Za tydzień o godz. 14:30 będzie w naszym kościele sprawowana Msza św. dla niesłyszących, w języku migowym.

TACA NA OGRZEWANIE
Taca z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na ogrzewanie kościoła.

KWIATY DO BOŻEGO GROBU
Przy bocznych ołtarzach zaznaczyliśmy skarbonki, do których można składać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu i na Wigilię Paschalną.

DEKORACJA KOŚCIOŁA
Jak co roku prosimy o pomoc w przygotowaniu kościoła do świąt, chodzi zwłaszcza o dekoracje. Osoby chętne prosimy o zgłaszanie się w zakrystii.

KURS ALPHA
Jeszcze w najbliższy wtorek można dołączyć do „Kursu Alpha”. Jest to seria spotkań otwartych dla osób, które szukają odpowiedzi na pytania o sens życia i chcą pogłębić swoją wiarę. Spotkania odbywają się we wtorki od godz. 18:30 w sali domu parafialnego.

EDK
W najbliższy piątek, 12 kwietnia, po raz kolejny odbędzie się Ekstremalna Droga Krzyżowa. Rozpocznie się Mszą św. o godz. 18:00 w naszym kościele. Trasa EDK ma około 44 km. Każdy z uczestników idzie na własną odpowiedzialność. Bliższe informacje na tablicy ogłoszeń. Zapisy na stronie EDK.

PUNKT POMOCY
Przy naszej parafii działa „punkt konsultacyjny dla osób pokrzywdzonych przestępstwem, ich rodzin i świadków takich zdarzeń”. Punkt czynny jest od poniedziałku do piątku w siedzibie Caritas naszej parafii. Można w nim uzyskać bezpłatną pomoc w ramach projektu Ministerstwa Sprawiedliwości i Caritas. Szczegóły na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej.

„GOŚĆ NIEDZIELNY”
Zachęcamy, jak zwykle, do lektury „Gościa Niedzielnego”.

PODZIĘKOWANIA
Dziękujemy za troskę o nasz kościół i za składane ofiary. Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia. 

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
Szczecinek, 31.03.2019 r.

GORZKIE ŻALE
Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym jest odprawiane w naszym kościele w niedziele Wielkiego Postu o godz. 17:00.

DROGA KRZYŻOWA
W najbliższy piątek, 5 kwietnia, zapraszamy wszystkich na Drogę Krzyżową ulicami naszego miasta. Będzie to okazja do wspólnego rozważania męki Pana Jezusa i do publicznego wyznania naszej wiary. Rozpoczęcie Drogi Krzyżowej przy kościele pw. Miłosierdzia Bożego o godz. 19:30 a zakończenie w naszej parafii ok. godz. 21:30. Przejdziemy ulicami: Polną, Mierosławskiego, Kościuszki, Jana Pawła II, Bohaterów Warszawy, Pl. Wolności i Ordona. W związku z tym nie będzie w ten piątek Drogi Krzyżowej o godz. 17:15. O 16:30 odprawimy Drogę Krzyżową dla dzieci.

KWIATY DO BOŻEGO GROBU
Przy bocznych ołtarzach zaznaczyliśmy skarbonki w ścianach, do których można składać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.

„TORBY MIŁOSIERDZIA”
Można jeszcze zabrać z zakrystii „torbę miłosierdzia” na naszą świąteczną pomoc dla ubogich. Po wypełnieniu wypisanymi na torbie artykułami przynosimy ją do 14 kwietnia.

RÓŻANIEC RODZICÓW
Zmiana tajemnic dla różańca rodziców i różańca za kapłanów w poniedziałek po wieczornej Mszy św.

LEKTORZY
W poniedziałek o godz. 19:00 spotkanie formacyjne dla lektorów.

KURS ALPHA
W miniony wtorek rozpoczął się w naszej parafii „Kurs Alpha”. Jest to seria spotkań otwartych dla osób, które szukają odpowiedzi na pytania o sens życia i chcą pogłębić swoją wiarę. Spotkania odbywają się we wtorki od godz. 18:30 w sali domu parafialnego. Można dołączyć jeszcze przez dwa najbliższe wtorki – zapraszamy.

I ŚRODA, CZWARTEK, PIĄTEK I SOBOATA
W pierwszą środę miesiąca, po wieczornej Mszy św. i nowennie, zmiana tajemnic dla Żywego Różańca. W I czwartek miesiąca po wieczornej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu – do godz. 21:00. Od 20:00 rozpocznie się wspólne uwielbienie Pana Jezusa i pomodlimy się o uzdrowienie, a po zakończeniu adoracji będzie możliwość modlitwy wstawienniczej. W I piątek dodatkowa okazja do spowiedzi od godz. 17:00. W I sobotę odwiedziny chorych od godz. 9:30.

BANKOWCY

W środę na wieczorną Mszę św., a następnie na spotkanie zapraszamy duszpasterstwo pracowników banków.

HOSPICJUM
W czwartek, 4 kwietnia, już po raz jedenasty, na ulicach naszego miasta odbędzie się akcja „Pola Nadziei”, tzn. że spotkamy wolontariuszy kwestujących na potrzeby naszego szczecineckiego hospicjum. Natomiast w przyszłą niedzielę, również w ramach programu Pola Nadziei, kwesta na potrzeby szczecineckiego Hospicjum odbędzie się w po Mszach Świętych przed kościołami naszego dekanatu.

KONCERT PASYJNY
Szczecineckie Towarzystwo Muzyczne zaprasza na Koncert Pasyjny w wykonaniu Poznańskiego Chóru Kameralnego. Koncert odbędzie się w naszym kościele dzisiaj o g. 19:00.

ADORACJA NA MAŁŻEŃSTW
W sobotę, 13 kwietnia odbędzie się w naszym kościele Adoracja Najświętszego Sakramentu dla małżeństw – początek o godz. 19:00.

„GOŚĆ NIEDZIELNY”
Zachęcamy, jak zwykle, do lektury „Gościa Niedzielnego”.

PODZIĘKOWANIA
Dziękujemy za troskę o nasz kościół. Wszystkim życzymy owocnego przeżywania Wielkiego Postu. 

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
Szczecinek, 24.03.2019 r.

NABOŻEŃSTWA WIELKOPOSTNE
W piątki Wielkiego Postu zapraszamy na Nabożeństwo Drogi Krzyżowej: dzieci na godz. 16:30, a dorosłych i młodzież na godz. 17:15. Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym jest odprawiane w naszym kościele w niedziele Wielkiego Postu o godz. 17:00.

JAŁMUŻNA WIELKOPOSTNA
Na bocznych ołtarzach znajdziemy jeszcze skarbonki na jałmużnę wielkopostną, które zbierzemy w Wielkim Tygodniu i zaniesiemy je do ołtarza w procesji z darami w Wielki Czwartek.

PASCHALIKI
W kruchcie kościoła można nabyć świece wielkanocne „Caritas”.

KWIATY DO BOŻEGO GROBU
Przy bocznych ołtarzach zaznaczyliśmy skarbonki, do których można składać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu i na Wigilię Paschalną.

„TORBY MIŁOSIERDZIA”
Od dzisiaj można zabrać z zakrystii „torbę miłosierdzia” na naszą świąteczną pomoc dla ubogich. Po wypełnieniu wypisanymi na torbie artykułami przynosimy ją do 14 kwietnia.

UROCZYSTOŚĆ ZWIASTOWNIA PAŃSKIEGO
Jutro (w poniedziałek), 25 marca, będziemy obchodzili uroczystość Zwiastowania Pańskiego – jest to jednocześnie Dzień Świętości Życia. Chcemy się w tym dniu modlić o poszanowane życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci. Na Mszach św. będziemy mogli podjąć duchową adopcję dziecka poczętego. Polega ona na codziennej modlitwie dziesiątką różańca, przez 9 miesięcy, a więc do 25 grudnia, w intencji jednego poczętego dziecka, którego życie jest zagrożone. Bardzo zachęcamy do podjęcia tej formy ratowania życia ludzkiego i wspierania matek w stanie błogosławionym. Na zakończenie Mszy św. o godz. 9:00 i 18:00 udzielimy specjalnego błogosławieństwa mamom w stanie błogosławionym, które serdecznie zapraszamy na te Msze św.

KURS ALPHA
We najbliższy wtorek, 26 marca, rozpocznie się w naszej parafii „Kurs Alpha”. Jest to seria spotkań otwartych dla osób, które szukają odpowiedzi na pytania o sens życia i chcą pogłębić swoją wiarę. Spotkania będą się odbywały we wtorki od godz. 18:30 w sali domu parafialnego.

BIERZMOWANIE
We wtorek na godz. 18:30 zapraszamy na spotkanie w kościele kandydatów do bierzmowania z klas III gimnazjum i ich rodziców – obecność obowiązkowa.

SPOTKANIE BIBLIJNE
Zapraszamy na kolejne spotkanie biblijne, które poprowadzi ks. Piotr Domaros, proboszcz z Parsęcka. Odbędzie się w środę, 27 marca o godz. 19:00.

„24 GODZINY DLA PANA”
Odpowiadając na Apel Ojca Świętego Franciszka również w tym roku chcemy przeżywać inicjatywę „24 godziny dla Pana”. Czas od piątku, 29 marca, od godz. 15.00 do soboty, 30 marca, również do godz. 15.00 będzie szczególną okazją do przeżycia Sakramentu Pokuty i Pojednania. Przez 24 godziny w naszym kościele kapłani ze szczecineckich parafii będą pełnili dyżur w konfesjonale; w tym samym czasie będzie okazja do Adoracji Najświętszego Sakramentu – można się na nią zapisywać w zakrystii. Ten czas łaski rozpoczniemy i zakończymy Koronką do Bożego Miłosierdzia.

KONCERT PASYJNY
Szczecineckie Towarzystwo Muzyczne zaprasza na Koncert Pasyjny w wykonaniu Poznańskiego Chóru Kameralnego. Koncert odbędzie się w naszym kościele, w przyszłą niedzielę (31 marca) o g. 19:00.

„GOŚĆ NIEDZIELNY”
Zachęcamy, jak zwykle, do lektury „Gościa Niedzielnego”.

PODZIĘKOWANIA
Dziękujemy za troskę o nasz kościół. Wszystkim życzymy owocnych rekolekcji i błogosławionego tygodnia. 

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
Szczecinek, 17.03.2019 r.

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE
Dzisiaj rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne, które potrwają do środy. Rekolekcje prowadzi ks. dr Radosław Siwiński, filozof, egzorcysta, założyciel Domu Miłosierdzia w Koszalinie, koordynator dzieł ewangelizacyjnych w naszej diecezji. Będziemy się spotykali na Mszy św. z nauką rekolekcyjną o godz. 7:00 i 9:00. Mszę św. z godz. 18:00 przesuwamy o 30 min i będziemy ją sprawowali o 18:30. W poniedziałek i wtorek wieczorna nauka rekolekcyjna będzie się rozpoczynała po Mszy św., a więc o 19:00. W środę też Msza św. o 18:30, ale nauka końcowa podczas Mszy św. Rekolekcje dla młodzieży ze szkół ponadgimnazjalnych potrwają od poniedziałku do środy, zgodnie z planem podanym w szkołach.

ADORACJA I ŚPOWIEDŹ ŚWIĘTA
Podczas rekolekcji będziemy mieli okazję do adoracji Najświętszego Sakramentu. W poniedziałek, wtorek i środę od 15:00 do 18:30. We wtorek po wieczornej Mszy św. zapraszamy na wieczór modlitwy. W czasie rekolekcji spowiadamy przed każdą Mszą św. i podczas Mszy św., a także dodatkowo podczas adoracji od godz. 17:30.

UROCZYSTOŚĆ ŚW. JÓZEFA
We wtorek, 19 marca, będziemy obchodzili Uroczystość św. Józefa. Jest to święto patronalne Apostolstwa Dobrej Śmierci, które zaprasza w tym dniu na spotkanie do parafii Ducha Świętego.

NABOŻEŃSTWA WIELKOPOSTNE
W piątki Wielkiego Postu zapraszamy na Nabożeństwo Drogi Krzyżowej: dzieci na godz. 16:30, a dorosłych i młodzież na godz. 17:15. Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym jest odprawiane w naszym kościele w niedziele Wielkiego Postu o godz. 17:00.

JAŁMUŻNA WIELEKOPOSTNA
Na bocznych ołtarzach znajdziemy jeszcze skarbonki na jałmużnę wielkopostną, które zbierzemy w Wielkim Tygodniu i zaniesiemy je do ołtarza w procesji z darami w Wielki Czwartek.

PASCHALIKI
W kruchcie kościoła można nabyć świece wielkanocne „Caritas”.

KWIATY DO BOŻEGO GROBU
Przy bocznych ołtarzach zaznaczyliśmy skarbonki, do których można składać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu i na Wigilię Paschalną.

WIELKOPOSTNE CZUWANIE MŁODYCH
W najbliższą sobotę, 23 marca, w naszym kościele odbędzie się wielkopostne czuwanie dla młodzieży, pod przewodnictwem ks. Biskupa; rozpoczęcie o godz. 19:00. Dla kandydatów do bierzmowania jest to obowiązkowe spotkanie formacyjne.

KURS ALPHA
We wtorek, 26 marca, rozpocznie się w naszej parafii „Kurs Alpha”. Jest to seria spotkań otwartych dla osób, które szukają odpowiedzi na pytania o sens życia i chcą pogłębić swoją wiarę. Spotkania będą się odbywały we wtorki od godz. 18:30 w sali domu parafialnego.

RPSK
Członków RPSK i wszystkich chętnych zapraszamy 23 marca na wyjazd do naszego Seminarium Duchownego w Koszalinie na wspólne świętowanie 25-lecia RPSK. Wyjazd o godz. 8:30. Koszt wyjazdu 20 zł.

SPOTKANIE BIBLIJNE
Zapraszamy na kolejne spotkanie biblijne, które poprowadzi ks. Piotr Domaros, proboszcz z Parsęcka. Odbędzie się w środę, 27 marca o godz. 19:00.

OPERA
Organizujemy wyjazd na operę „Straszny Dwór” do Bydgoszczy na 27 kwietnia. Koszt 150 zł, informacje i zapisy w zakrystii.

WINNICA RACHELI
Zapraszamy na rekolekcje dla kobiet, które bezpośrednio lub pośrednio uczestniczyły w aborcji i odczuwają z tego powodu konsekwencje emocjonalne i duchowe. Rekolekcje odbędą się w dniach od 22 do 24 marca. Bliższe informacje i nr telefonu do zgłoszenia znajdziemy na stronie internetowej i na tablicy ogłoszeń.

ZESPÓŁ OPIEKI DUSZPASTERSKIEJ
Przy naszym szpitalu organizuje się Zespół Opieki Duszpasterskiej oparty o wolontariat. Jego zadaniem będzie towarzyszenie chorym i niesienie pomocy duchowej przez: rozmowę, pomoc w przygotowaniu do sakramentów św., dotarciu na Mszę św. Osoby zainteresowane taką formą służby człowiekowi zapraszamy na spotkanie w środę o godz. 19:00 w Domu Parafialnym.

SŁUŻBA ZDROWIA
Ks. Dawid, jako kapelan szpitala, zaprasza pracowników Służby Zdrowia, czynnych i emerytowanych, oraz osoby zainteresowane na Pielgrzymkę do Włoch w dniach 2-10 czerwca. Więcej informacji na plakacie i u ks. Dawida.

„GOŚĆ NIEDZIELNY”
Zachęcamy, jak zwykle, do lektury „Gościa Niedzielnego”.

PODZIĘKOWANIA
Dziękujemy za troskę o nasz kościół. Wszystkim życzymy owocnych rekolekcji i błogosławionego tygodnia. 

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
Szczecinek, 10.03.2019 r.

MSZA ŚW. DLA NIESŁYSZĄCYCH
Dzisiaj o godz. 14:30 w naszym kościele Msza św. dla niesłyszących w języku migowym.

RODZICE KANDYDATÓW
Dzisiaj o godz. 19:00 w kościele odbędzie się spotkanie dla rodziców kandydatów do bierzmowania z klas I ponadgimnazjalnych.

NABOŻEŃSTWA WIELKOPOSTNE
W piątki Wielkiego Postu zapraszamy na Nabożeństwo Drogi Krzyżowej: dzieci na godz. 16:30, a młodzież i dorosłych na godz. 17:15. W Wielkim Poście, ze względu na nabożeństwo Drogi Krzyżowej, piątkowa adoracja Najświętszego Sakramentu trwa od godz. 15:00 do 16:15; rozpoczynamy ją godziną miłosierdzia. Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem jest odprawiane w naszym kościele w niedziele Wielkiego Postu o godz. 17:00.

JAŁMUŻNA WIELKOPOSTNA
Wielki Post jest czasem stosownym do podejmowania praktyk pokutnych: postu, modlitwy i jałmużny. Naszą jałmużnę wielkopostną, tzn. pieniądze zaoszczędzone w okresie Wielkiego Postu, które chcielibyśmy ofiarować ubogim można składać do specjalnych „skarbonek miłosierdzia”, które znajdziemy na bocznych ołtarzach. Ofiary te będziemy mogli złożyć w Wielkim Tygodniu i zaniesiemy je do ołtarza w procesji z darami w Wielki Czwartek.

KWIATY DO BOŻEGO GROBU
Przy bocznych ołtarzach zaznaczyliśmy skarbonki w ścianach, do których można składać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu i na Wigilię Paschalną.

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE
Rekolekcje Wielkopostne odbędą się w naszej parafii w dniach od 17 do 20 marca, a więc od przyszłej niedzieli. W tym samym czasie, od poniedziałku do środy, przeżyje rekolekcje młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych z terenu naszej parafii. Rekolekcje poprowadzi ks. Radosław Siwiński, egzorcysta, założyciel Domu Miłosierdzia w Koszalinie, koordynator dzieł ewangelizacyjnych w diecezji. Prosimy o modlitwę w intencji dobrego przeżycia rekolekcji dla całej naszej wspólnoty parafialnej.

LEKTORZY
Jutro (poniedziałek) o 19:00 spotkanie formacyjne dla lektorów.

BIERZMOWANIE
Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas I ponadgimnazjalnych jutro o godz. 19:00; rozpocznie się adoracją w kościele.

I KOMUNIA
Również jutro o godz. 19:00 spotkanie modlitewno-formacyjne dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych.

KURS ALPHA
We wtorek, 26 marca, rozpocznie się w naszej parafii „Kurs Alpha”. Jest to seria spotkań otwartych dla osób, które szukają odpowiedzi na pytania o sens życia i chcą pogłębić swoją wiarę. Spotkania będą się odbywały we wtorki od godz. 18:30 w sali domu parafialnego.

RPSK
Członków RPSK i wszystkich chętnych zapraszamy 23 marca na wyjazd do naszego Seminarium Duchownego w Koszalinie na wspólne świętowanie 25-lecia RPSK. Wyjazd o godz. 8:30. Koszt wyjazdu 20 zł.

OPERA
Organizujemy wyjazd na operę „Straszny Dwór” do Bydgoszczy na 27 kwietnia. Koszt 150 zł, informacje i zapisy w zakrystii.

WINNICA RACHELI
Zapraszamy na rekolekcje dla kobiet, które bezpośrednio lub pośrednio uczestniczyły w aborcji i odczuwają z tego powodu konsekwencje emocjonalne i duchowe. Rekolekcje odbędą się w dniach od 22 do 24 marca. Bliższe informacje i nr telefonu do zgłoszenia znajdziemy na stronie internetowej i na tablicy ogłoszeń.

ZESPÓŁ OPIEKI DUSZPASTERSKIEJ
Przy naszym szpitalu organizuje się Zespół Opieki Duszpasterskiej oparty o wolontariat. Jego zadaniem będzie towarzyszenie chorym i niesienie pomocy duchowej przez: rozmowę, pomoc w przygotowaniu do sakramentów św., dotarciu na Mszę św. Osoby zainteresowane taką formą służby człowiekowi zapraszamy na spotkanie w środę o godz. 19:00 w Domu Parafialnym.

SŁUŻBA ZDROWIA
Ks. Dawid, jako kapelan szpitala, zaprasza pracowników Służby Zdrowia, czynnych i emerytowanych, oraz osoby zainteresowane na Pielgrzymkę do Włoch w dniach 2-10 czerwca. Więcej informacji na plakacie i u ks. Dawida.

„GOŚĆ NIEDZIELNY”
Zachęcamy, jak zwykle, do lektury „Gościa niedzielnego”.

ZAKRYSTIA
W Środę Popielcową zebraliśmy na tacę 4430 zł. W ten sposób zapoczątkowaliśmy zbieranie środków na remont zakrystii.

PODZIĘKOWANIA
Dziękujemy za troskę o nasz kościół i za składane ofiary. Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia. 

VIII NIEDZIELA ZWYKŁA
Szczecinek, 04.03.2019 r. 

TYDZIEŃ MODLITW O TRZEŹWOŚĆ
Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Jest to szczególny czas modlitwy o trzeźwość w naszych rodzinach i narodzie oraz czas wynagradzania Bogu za grzechy pijaństwa. Jedną z form błagania Boga w tej intencji może być dobrowolnie podjęta, na jakiś okres, abstynencja od alkoholu. Deklarację abstynencji możemy wpisać do Parafialnej Księgi Dzieł Trzeźwości.

ŚRODA POPIELCOWA
W najbliższą środę rozpoczynamy Okres Wielkiego Postu; jest to czas nawrócenia i przemiany życia. Chcemy się jak najlepiej przygotować do obchodu Świąt Paschalnych. Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem odprawione będą w środę popielcową o godz. 7:00; 9:00, 16:00 i 18:00.
W środę popielcową obowiązuje post ścisły, a więc powstrzymanie się od pokarmów mięsnych i ograniczenie się do trzech posiłków w ciągu dnia, w tym można spożyć tylko jeden posiłek do syta i trochę pokarmu rano i wieczorem. Post ścisły obowiązuje tych, którzy ukończyli 18 rok życia i nie rozpoczęli 60 roku życia.
Abstynencja od mięsa obowiązuje we wszystkie piątki w ciągu roku oraz w środę popielcową, a zachęca się do niej również w Wigilię Bożego Narodzenia oraz w Wielką Sobotę; obowiązuje ona od 14 roku życia do końca życia.
W całym okresie Wielkiego Postu jesteśmy zobowiązani do powstrzymania się od udziału w zabawach.
Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii odbędą się w drugim tygodniu Wielkiego Postu, a więc od niedzieli 17 marca.
Tacę ze środy popielcowej przeznaczymy na remont zakrystii.
W środę kancelaria będzie nieczynna.
Po Mszy św. o godz. 18:00 odbędzie się zmiana tajemnic różańcowych.

DROGA KRZYŻOWA
W piątki Wielkiego Postu zapraszamy na Nabożeństwo Drogi Krzyżowej: dzieci na godz. 16:30, a młodzież i dorosłych na godz. 17:15.

GORZKIE ŻALE
Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem o Męce Pańskiej będzie odprawiane w naszym kościele w niedziele Wielkiego Postu o godz. 17:00.

I CZWARTEK
W I czwartek miesiąca po wieczornej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu – do godz. 21:00. Od 20:00 rozpocznie się wspólne uwielbienie Pana Jezusa i pomodlimy się o uzdrowienie, a po zakończeniu adoracji będzie możliwość modlitwy wstawienniczej, a więc modlitwy za osoby potrzebujące, w jakichś sprawach, szczególnego wsparcia modlitewnego.

ADORACJA DLA MAŁŻEŃSTW
W sobotę, 9 marca, odbędzie się w naszym kościele adoracja Najświętszego Sakramentu dla małżeństw. Rozpoczęcie o godz. 19:15. Po adoracji małżonków zapraszamy na kawę/herbatę do domu parafialnego.

BIERZMOWANIE
Rodziców kandydatów do bierzmowanie z klas I ponadgimnazjalnych, którzy w maju mają przyjąć sakrament, zapraszamy na spotkanie w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 18:00.

TACA NA OGRZEWANIE
Taca z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na ogrzewanie kościoła.

1% NA CARITAS
Osoby, które chciałyby przekazać 1% podatku na działalność Caritas zapraszamy do Caritas naszej parafii w każdą środę od godz. 17:00 do 18:00. Panie z Caritas mogą rozliczyć PIT osobom przekazującym 1%.

„GOŚĆ NIEDZIELNY”
Zachęcamy, jak zwykle, do lektury „Gościa niedzielnego”.

PODZIĘKOWANIA
Dziękujemy za troskę o nasz kościół i za składane ofiary. Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia. 

VII NIEDZIELA ZWYKŁA
Szczecinek, 24.02.2019 r.

TACA NA BUDOWĘ KOŚCIOŁÓW
Dzisiejsza taca jest przeznaczona na budowę kościołów w diecezji i zostanie przekazana do kurii biskupiej.

LEKTORZY
W poniedziałek o godz. 19:00 spotkanie formacyjne dla lektorów.

APOSTOLAT MARYJNY
Stowarzyszenie „Cudownego Medalika” zapraszamy na Mszę św. w środę na godz. 9:00.

I PIĄTEK I SOBOTA
W I piątek miesiąca dodatkowa okazja do spowiedzi od godz. 17:00. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w I sobotę od godz. 9:30.

KANCELARIA
W związku z remontem korytarza i toalet wejście do kancelarii jeszcze przez kilka dni od ul. Wojska Polskiego.

ADORACJA DLA MAŁŻEŃSTW
W sobotę, 9 marca, odbędzie się w naszym kościele adoracja Najświętszego Sakramentu dla małżeństw. Rozpoczęcie o godz. 19:15. Więcej informacji podamy w przyszłą niedzielę.

1% NA CARITAS
Osoby, które chciałby przekazać 1% podatku na działalność Caritas zapraszamy do Caritas naszej parafii w każdą środę od godz. 17:00 do 18:00. Panie z Caritas mogą rozliczyć PIT osobom przekazującym 1%.

„GOŚĆ NIEDZIELNY”
Zachęcamy, jak zwykle, do lektury „Gościa niedzielnego”. Dzisiaj w „Gościu” m.in. o powstałej w naszym mieście poradni naprotechnologii.

PODZIĘKOWANIA
Dziękujemy za troskę o nasz kościół i za składane ofiary. Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia.

VI NIEDZIELA ZWYKŁA
Szczecinek, 17.02.2019 r.

SPOTKANIA BIBLIJNE
Od jutra (18 lutego) rozpoczniemy w naszej parafii spotkania biblijne, które będzie prowadził ks. Piotr Domaros, proboszcz z Parsęcka. Początek spotkania o godz. 19:00 w domu parafialnym.

BANKOWCY
W środę na wieczorną Mszę św. a następnie na spotkanie w domu parafialnym zapraszamy „duszpasterstwo bankowców”.

BŁ. WŁADYSŁAW
W środę, 20 lutego, podczas Mszy Świętych uczcimy bł. Władysława Bukowińskiego, którego relikwie posiadamy w parafii.

NABOŻEŃSTWA W CIĄGU TYGODNIA
W środy po wieczornej Mszy św. zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
Piątkową adorację Najświętszego sakramentu rozpoczynamy o godz. 15:00 „Godziną miłosierdzia”, a kończymy Nieszporami o godz. 17:30.
Zapraszamy na te wspólne modlitwy.

KANCELARIA
W związku z remontem korytarza i toalet wejście do kancelarii jeszcze przez kilka dni od ul. Wojska Polskiego.

PARKOWANIE PRZY KOŚCIELE
W związku z powtarzającymi się uwagami naszych parafian, które wyrażane były podczas wizyty duszpasterskiej, zwracamy się z gorącą prośbą o nie parkowanie samochodów przed głównym wejściem do kościoła (na łuku między wjazdami). Zajeżdżające tam, a po Mszy św. ruszające samochody utrudniają wychodzenie z kościoła i mogą też stanowić zagrożenie dla wychodzących osób. Poza miejscami parkingowymi obok kościoła mamy do dyspozycji parking przy ulicy, a dzięki życzliwości dyrekcji również duży, nowy parking przy szkole muzycznej, który jest otwarty w niedziele. Bardzo dziękujemy za wyrozumiałość w tej sprawie.

„GOŚĆ NIEDZIELNY”
Zachęcamy, jak zwykle, do lektury „Gościa niedzielnego”.

PODZIĘKOWANIA
Dziękujemy za troskę o nasz kościół i za składane ofiary. Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia. 

V NIEDZIELA ZWYKŁA
Szczecinek, 10.02.2019 r.

II NIEDZIELA MIESIĄCA
Dzisiaj druga niedziela miesiąca i w związku z tym o godz. 14:30 będziemy sprawowali Mszę św. dla niesłyszących w języku migowym. Dzisiejsza taca jest przeznaczona  na ogrzewanie kościoła.

ŚWIATOWY DZIEŃ CHOREGO
Jutro, 11 lutego, będziemy obchodzili wspomnienie Matki Bożej z Lourdes; jest to Światowy Dzień Chorego. W naszym kościele o godz. 8:30 odmówimy różaniec w intencji chorych. Od godz. 8:30 będzie okazja do spowiedzi św. Mszę św. w intencji chorych odprawimy o godz. 9:00. Na tę Mszę św. zapraszamy osoby chore i starsze. Bardzo prosimy o pomoc w dotarciu do kościoła tym naszym parafianom, którzy mają trudność z poruszaniem się o własnych siłach. Podczas Mszy św. będzie udzielany sakrament chorych. Aby rozwiać ewentualne wątpliwości, przypominamy nauczanie Kościoła o sakramencie chorych zawarte w Katechizmie Kościoła Katolickiego:
1514 Namaszczenie chorych „nie jest sakramentem przeznaczonym tylko dla tych, którzy znajdują się w ostatecznym niebezpieczeństwie utraty życia. Odpowiednia zatem pora na przyjęcie tego sakramentu jest już wówczas, gdy wiernym zaczyna grozić niebezpieczeństwo śmierci z powodu choroby lub starości”.
1515 Jeśli chory, który został namaszczony, odzyskał zdrowie, w przypadku nowej ciężkiej choroby może ponownie przyjąć ten sakrament. W ciągu tej samej choroby namaszczenie chorych może być udzielone powtórnie, jeśli choroba się pogłębia. Jest rzeczą stosowną przyjąć sakrament namaszczenia chorych przed trudną operacją. Odnosi się to także do osób starszych, u których pogłębia się słabość.

BIERZMOWANIE
Kandydaci do bierzmowania z klas ponadgimnazjalnych mają spotkanie jutro (w poniedziałek) o godz. 18:45. Rozpoczęcie spotkania adoracją w kościele. Natomiast kandydaci z klas III gimnazjum spotkają się w kościele w czwartek o godz. 18:30.

GODZINA MIŁOSIERDZIA I NIESZPORY
Piątkową adorację Najświętszego sakramentu rozpoczynamy o godz. 15:00 „Godziną miłosierdzia” a kończymy Nieszporami o godz. 17:30. Zapraszamy na te wspólne modlitwy.

I KOMUNIA ŚW.
W przyszłą niedzielę, o godz. 11:00 Msza św. inicjacyjna dla dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców. Podczas tej Mszy św. pobłogosławimy dzieciom świece. W poniedziałek 18 lutego odbędzie się w kościele spotkanie modlitewne dla rodziców.

SPOTKANIA BIBLIJNE
Od poniedziałku 18 lutego rozpoczniemy w naszej parafii spotkania biblijne, które będzie prowadził ks. Piotr Domaros, proboszcz z Parsęcka. Początek spotkania o godz. 19:00 w domu parafialnym.

KANCELARIA
W związku z remontem korytarza i toalet wejście do kancelarii od ul. Wojska Polskiego.

„GOŚĆ NIEDZIELNY”
Zachęcamy, jak zwykle, do lektury „Gościa niedzielnego”.

PODZIĘKOWANIA
Dziękujemy za troskę o nasz kościół i za składane ofiary. Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia.

IV NIEDZIELA ZWYKŁA
Szczecinek, 03.02.2019 r.

I ŚRODA I CZWARTEK
W I środę miesiąca, po wieczornej Mszy św. i nowennie, zmiana tajemnic dla Żywego Różańca. Zgodnie z zaleceniem naszego biskupa Edwarda w I środy miesiąca odprawiamy nowennę do Matki Bożej Skrzatuskiej. W I czwartek miesiąca po wieczornej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu – do godz. 21:00. Od 20:00 rozpocznie się wspólne uwielbienie Pana Jezusa i pomodlimy się o uzdrowienie, a po zakończeniu adoracji będzie możliwość modlitwy wstawienniczej, a więc modlitwy za osoby potrzebujące, w jakichś sprawach, szczególnego wsparcia modlitewnego.

II NIEDZIELA MIESIĄCA
Przyszła niedziela, to druga niedziela miesiąca i w związku z tym o godz. 14:30 będziemy sprawowali Mszę św. dla niesłyszących w języku migowym. Taca z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na ogrzewanie kościoła.

ŚWIATOWY DZIEŃ CHOREGO
W następny poniedziałek, 11 lutego, będziemy obchodzili wspomnienie Matki Bożej z Lourdes; jest to Światowy Dzień Chorego. W naszym kościele Mszę św. w intencji chorych odprawimy o godz. 9:00. Na tę Mszę św. zapraszamy osoby chore i starsze. Bardzo prosimy o pomoc w dotarciu do kościoła tym naszym parafianom, którzy mają trudność z poruszaniem się o własnych siłach. Podczas Mszy św. będzie udzielany sakrament chorych.

SPOTKANIA BIBLIJNE
Od poniedziałku 18 lutego rozpoczniemy w naszej parafii spotkania biblijne, które będzie prowadził ks. Piotr Domaros, proboszcz z Parsęcka. Początek spotkania o godz. 19:00 w domu parafialnym.

DEKORACJE
Dziękujemy za pomoc przy rozbieraniu dekoracji świątecznych.

KANCELARIA
W związku z remontem korytarza i toalet wejście do kancelarii od ul. Wojska Polskiego.

„GOŚĆ NIEDZIELNY”
Zachęcamy, jak zwykle, do lektury „Gościa niedzielnego”.

PODZIĘKOWANIA
Dziękujemy za troskę o nasz kościół i za składane ofiary. Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia.

II NIEDZIELA ZWYKŁA
Szczecinek, 20.01.2019 r.

TYDZIEŃ MODLITW O JEDNOŚĆ CHRZEŚCIJAN
Od piątku, 18 stycznia, trwa tydzień modlitw o jedność chrześcijan. Pamiętajmy o tej ważnej intencji również w naszych osobistych modlitwach.

KOLĘDA
Kontynuujemy wizytę duszpasterską – „kolędę”. Plan kolędy znajdziemy na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej. Przebieg kolędy w tym tygodniu:
poniedziałek (21.01.) – ul. Wyszyńskiego, numery nieparzyste 3-49;
wtorek (22.01.) – ul. Wyszyńskiego, numery nieparzyste 51-69 i numery parzyste 10A-16B;
środa (23.01.) – ul. Wyszyńskiego, numery parzyste 18-72;
czwartek (24.01.) – ul. Narutowicza;
piątek (25.01.) – ulice: Rzeczna, Zamkowa, Jasna, Parkowa, Mickiewicza, Kochanowskiego i Wyścigowa;
sobota (26.01.) – ul. Kościuszki.
Początek kolędy od poniedziałku do piątku o godz. 16:00, a w soboty o godz. 13:00.

KANCELARIA PARAFIALNA
W okresie kolędowym, ze względu na wizytę duszpasterską, kancelaria parafialna jest czynna we wtorki, czwartki i soboty, od godz. 10:00 do 11:00. W ważnych sprawach prosimy o kontakt bezpośrednio po Mszy św. lub o telefon na numer komórkowy parafii.

REKOLEKCJE ZIMOWE DLA DZIECI I MŁODZIEŻY
Podczas ferii zapraszamy dzieci i młodzież na rekolekcje oazowe. Dzieci z klas IV-VI SP – 1-3 lutego w Kołobrzegu; młodzież z klas VII –VIII SP oraz z gimnazjum – 15-17 lutego w Koszalinie; młodzież ze szkół średnich – 15-17 lutego również w Koszalinie. Koszt rekolekcji to 40 zł. Informacje i zapisy w zakrystii i u katechetów.

TAPICERKA
Od wczoraj na ławkach w naszym kościele mamy tapicerkę, która zwiększa komfort siedzenia. Jest to odpowiedź na prośby, które nasi parafianie wypowiadali przy różnych okazjach. Została wykonana z dobrej jakości materiału przez jedną z renomowanych firm, które zajmują się tego typu rozwiązaniami. Za całość zapłaciliśmy 17 tys. zł.

DOM SAMOTNEJ MATKI
W przyszła niedzielę będziemy gościli ks. Tomasza Rodę, dyrektora Caritas naszej diecezji. Ks. Tomasz opowie nam o Domu Samotnej Matki w Koszalinie, a po Mszach św. poprosi o wsparcie jego remontu ofiarą do puszki.

„GOŚĆ NIEDZIELNY”
Zachęcamy, jak zwykle, do lektury „Gościa niedzielnego”.

ŻYCZENIA
Dziękujemy za troskę o nasz kościół, za składane ofiary i wszelką życzliwość.

ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO
Szczecinek, 13.01.2019 r.

KONIEC OKRESU BOŻEGO NARODZENIA
Dzisiaj, w Niedzielę Chrztu Pańskiego, kończy się liturgiczny obchód Bożego Narodzenia. Od jutra rozpoczniemy Okres Zwykły. Tradycyjnie w naszym kraju jeszcze do 2 lutego, do Święta Ofiarowania Pańskiego, możemy pozostawić bożonarodzeniowe dekoracje i śpiewać kolędy.

MSZA DLA NIESŁYSZĄCYCH
Dzisiaj o godz. 14:30 będzie w naszym kościele sprawowana Msza św. dla niesłyszących, w języku migowym.

TYDZIEŃ MODLITW O JEDNOŚĆ CHRZEŚCIJAN
W piątek, 18 stycznia, rozpocznie się tydzień modlitw o jedność chrześcijan. Pamiętajmy o tej ważnej intencji również w naszych osobistych modlitwach.

KOLĘDA
Kontynuujemy wizytę duszpasterską – „kolędę”. Plan kolędy znajdziemy na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej.
Przebieg kolędy w tym tygodniu: poniedziałek (14.01) – ul. Poniatowskiego i ul. Reja; wtorek (15.01) – ul. 3 Maja, Armii Krajowej i Mariacka; środa (16.01) – ul. Sadowa, Szafera i Zaułek; czwartek (17.01) – Plac Wolności i ul. Szkolna; piątek (18.01) – ul. Mierosławskiego (numery nieparzyste) i Ordona; sobota (19.01) – ul. Mierosławskiego (numery parzyste). Początek kolędy od poniedziałku do piątku o godz. 16:00, a w soboty o godz. 13:00.

KANCELARIA PARAFIALNA
W okresie kolędowym, ze względu na wizytę duszpasterską, kancelaria parafialna jest czynna we wtorki, czwartki i soboty, od godz. 10:00 do 11:00. W ważnych sprawach prosimy o kontakt bezpośrednio po Mszy św. lub o telefon na numer komórkowy parafii.

MATKA BOŻA PIELGRZYMUJĄCA
W listopadzie powstało w naszej parafii 8 kręgów Apostolatu Matki Bożej pielgrzymującej, co oznacza, że 80 osób czy też rodzin gości u siebie co miesiąc Matkę Bożą w kapliczce z wizerunkiem Trzykroć Przedziwnej. W związku z zapytaniami o możliwość stworzenia nowego kręgu prosimy osoby chętne o zgłoszenie się w zakrystii.

REKOLEKCJE ZIMOWE DLA DZIECI I MŁODZIEŻY
Podczas ferii zapraszamy dzieci i młodzież na rekolekcje oazowe. Dzieci z klas IV-VI SP – 1-3 lutego w Kołobrzegu; młodzież z klas VII –VIII SP oraz z gimnazjum – 8-10 lutego w Ostrowcu k. Wałcza; młodzież ze szkół średnich – 15-17 lutego w Koszalinie. Koszt rekolekcji to 40 zł. Informacje i zapisy w zakrystii i u katechetów.

TACA NA OGRZEWANIE
Dzisiejsza taca jest przeznaczona na ogrzewanie kościoła.

„GOŚĆ NIEDZIELNY”
Zachęcamy, jak zwykle, do lektury „Gościa niedzielnego”.

ŻYCZENIA
Dziękujemy za troskę o nasz kościół, za składane ofiary i wszelką życzliwość.

UROCZYSTOŚĆ OBJAWIENIA PAŃSKIEGO
Szczecinek, 06.01.2019 r.


„TRZECH KRÓLI”
Dzisiaj na Mszach św. błogosławimy kadzidło i kredę do oznaczenia drzwi naszych domów. Taca dzisiejsza jest przeznaczona na misje.

RODZINNE ŚPIEWANIE KOLĘD
W o godz. 16:45 rozpocznie się w naszym kościele I rodzinne śpiewanie kolęd. Serdecznie wszystkich zapraszamy do słuchania i wspólnego śpiewu.

BIERZMOWANIE
Kandydaci do bierzmowania z klas ponadgimnazjalnych mają spotkanie formacyjne jutro (poniedziałek) o godz. 18:45; obecność obowiązkowa.

KOLĘDA
Kontynuujemy wizytę duszpasterską. Plan kolędy znajdziemy na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej.
Przebieg kolędy w tym tygodniu:
poniedziałek (07.01) – ul. Wodociągowa (dokończenie);
wtorek (08.01) – ul. 1 Maja;
środa (09.01) – ul. Jana Pawła II, Junacka, Kręta, Lipowa i Szewska;
czwartek (10.01) – ul. Winniczna (cała);
piątek (11.01) – ul. Koszalińska (numery nieparzyste), Ogrodowa, Pileckiego, Rzemieślnicza i Wojska Polskiego;
sobota (12.01) – ul. Koszalińska (numery parzyste) i Lelewela.
Początek kolędy od poniedziałku do piątku o godz. 16:00, a w soboty o godz. 13:00.

REKOLEKCJE DLA RODZICÓW PO STRACIE DZIECKA
W dniach 1-3 lutego 2019 r. w Domu Pielgrzyma w Skrzatuszu odbędą się rekolekcje dla rodziców, którzy utracili dziecko w jakichkolwiek okolicznościach. Szczegóły na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej. Przypominamy jednocześnie, że w naszej parafii w każdy drugi wtorek miesiąca o godz. 18:00 modlimy się za rodziców, którzy utracili dziecko i na tę Mszę św. serdecznie zapraszamy rodziców i ich bliskich– to będzie najbliższy wtorek.

KANCELARIA PARAFIALNA
W okresie kolędowym, ze względu na wizytę duszpasterską, kancelaria parafialna będzie czynna we wtorki, czwartki i soboty, od godz. 10:00 do 11:00. W ważnych sprawach prosimy o kontakt bezpośrednio po Mszy św. lub o telefon na numer komórkowy parafii.

TACA „NA OGRZEWANIE”
Przyszła niedziela, to druga niedziela miesiąca i w związku z tym tacę przeznaczymy na ogrzewanie kościoła.

MSZA DLA NIESŁYSZĄCYCH
W przyszłą niedzielę o godz. 14:30 będzie w naszym kościele sprawowana Msza św. dla niesłyszących, w języku migowym.

ŻYCZENIA
Dziękujemy za troskę o nasz kościół, za składane ofiary i wszelką życzliwość.
Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy dobrego tygodnia i szczęśliwego Nowego Roku.

POLECANE STRONY
MEDIA