Parafia Rzymskokatolicka pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Szczecinku
Parafia Rzymskokatolicka pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Szczecinku
Aktualności
UROCZYSTOŚĆ ZWIASTOWANIA PAŃSKIEGO
24 - 03
2019

UROCZYSTOŚĆ ZWIASTOWANIA PAŃSKIEGO

25 marca obchodzimy uroczystość Zwiastowania Pańskiego – jest to jednocześnie Dzień Świętości Życia. Chcemy się w tym dniu modlić o poszanowane życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci. Na Mszach św. będziemy mogli podjąć duchową adopcję dziecka poczętego.

więcej

archiwum aktualności

08.09.18 r. Uroczystość Narodzenia NMP – odpust parafialny

W sobotę, 8 września, będziemy przeżywali Uroczystość Narodzenia NMP – odpust parafialny i jednocześnie kolejną rocznicę poświęcenia naszego kościoła, czyli największe święto naszej wspólnoty.

Wszystkich zapraszamy w tym dniu do udziału w Eucharystii. Msze św. będziemy sprawowali o godz. 7:00 i 9:00 oraz uroczystą Mszę św. odpustową o godz. 18:00.
Aby zyskać odpust zupełny należy być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunie św. w naszym kościele, pomodlić się w intencjach Ojca Świętego oraz nie być przywiązanym do jakiegokolwiek grzechu.

W dzień odpustu będzie trwała w naszym kościele Adoracja Najświętszego Sakramentu, która rozpocznie się po Mszy św. o godz. 9:00, a zakończy Koronką do Bożego Miłosierdzia o godz. 15:00. W zakrystii można się zapisać na konkretne godziny adoracji; ofiarujemy ją w intencji naszej parafii. Podczas Adoracji, o godz. 12:00 odmówimy Anioł Pański i Różaniec.
O godz. 17:30 odprawimy Nieszpory.

W dniu odpustu kancelaria będzie nieczynna. Bardzo prosimy o pomoc w uporządkowaniu kościoła na uroczystość odpustową. Porządki rozpoczniemy w czwartek o godz. 16:00.

POLECANE STRONY
MEDIA