Parafia Rzymskokatolicka pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Szczecinku
Parafia Rzymskokatolicka pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Szczecinku
Aktualności
ŚWIĘCENIA DIAKONATU
17 - 06
2018

ŚWIĘCENIA DIAKONATU

W najbliższą sobotę o godz. 11:00 w naszym kościele odbędą się święcenia diakonatu, których udzieli bp Krzysztof Zadarko.

więcej

archiwum aktualności

Koncerty organowe 2017

Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej, znany początkowo jako Koszalińskie Koncerty Organowe, odbywa się od 1966 roku. Specjalnością imprezy jest wykonywanie muzyki organowej w połączeniu z muzyką symfoniczną i wokalistyką, co przyniosło festiwalowi dużą popularność. Prezentowane są m.in. znane dzieła autorstwa Bacha, Haendla, Mozarta, Haydna. Nie brakuje też utworów współczesnych kompozytorów. W festiwalu biorą udział wybitni – polscy i zagraniczni – organiści, zespoły chóralne i instrumentalne, w tym zespoły muzyki dawnej.

W lipcu i sierpniu br. w kościołach diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej w całej krasie zabrzmią organy piszczałkowe. W tym roku wirtuozów instrumentu posłuchamy w Koszalinie, Darłowie, Dźwirzynie, Sarbinowie, Mielnie, Białogardzie, Bobolicach, Szczecinku oraz po raz pierwszy w Szczeglinie.

W ramach tegorocznego 51. Międzynarodowego Festiwalu Organowego w naszym kościele będziemy mogli wysłuchać dwóch koncertów:

- 16.07.2017 r. godz. 19.00
Marek Vrábel (Słowacja) organy 
Zespół wokalny księży solistów Servi Domini Cantores,
który tworzą: Ojciec Rafał Kobyliński – tenor, jest jezuitą, ksiądz Zdzisław Madej – tenor, dr hab. wokalistyki oraz doktor filozofii; jest solistą Opery Wrocławskiej, a także duszpasterzem środowisk twórczych we Wrocławiu, ksiądz Paweł Sobierajski, tenor, dr hab. wokalistyki oraz doktor nauk pedagogiczno-teologicznych, jest duszpasterzem środowisk twórczych Diecezji Sosnowieckiej, ojciec Tomasz Jarosz – baryton, redemptorysta, ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Krakowie, jest doktorem wokalistyki, ks. Robert Kaczorowski – baryton, z Gdańska.

- 13.08.2017 r. godz. 19.00
Ewa Polska
organy
Męski zespól wokalny muzyki cerkiewnej St. Seraphim of Sarov, Zrenjanin (Serbia)

POLECANE STRONY
MEDIA