Parafia Rzymskokatolicka pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Szczecinku
Parafia Rzymskokatolicka pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Szczecinku
Aktualności
GIETRZWAŁD - WILNO – SOKÓŁKA
11 - 10
2016

GIETRZWAŁD - WILNO – SOKÓŁKA

Zapraszamy do udziału w 4-dniowej pielgrzymce do Sanktuariów w Gietrzwałdzie, Wilnie i Sokółce w dniach 9-12.06.2018 r.

więcej

archiwum aktualności

Koncerty organowe 2017

Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej, znany początkowo jako Koszalińskie Koncerty Organowe, odbywa się od 1966 roku. Specjalnością imprezy jest wykonywanie muzyki organowej w połączeniu z muzyką symfoniczną i wokalistyką, co przyniosło festiwalowi dużą popularność. Prezentowane są m.in. znane dzieła autorstwa Bacha, Haendla, Mozarta, Haydna. Nie brakuje też utworów współczesnych kompozytorów. W festiwalu biorą udział wybitni – polscy i zagraniczni – organiści, zespoły chóralne i instrumentalne, w tym zespoły muzyki dawnej.

W lipcu i sierpniu br. w kościołach diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej w całej krasie zabrzmią organy piszczałkowe. W tym roku wirtuozów instrumentu posłuchamy w Koszalinie, Darłowie, Dźwirzynie, Sarbinowie, Mielnie, Białogardzie, Bobolicach, Szczecinku oraz po raz pierwszy w Szczeglinie.

W ramach tegorocznego 51. Międzynarodowego Festiwalu Organowego w naszym kościele będziemy mogli wysłuchać dwóch koncertów:

- 16.07.2017 r. godz. 19.00
Marek Vrábel (Słowacja) organy 
Zespół wokalny księży solistów Servi Domini Cantores,
który tworzą: Ojciec Rafał Kobyliński – tenor, jest jezuitą, ksiądz Zdzisław Madej – tenor, dr hab. wokalistyki oraz doktor filozofii; jest solistą Opery Wrocławskiej, a także duszpasterzem środowisk twórczych we Wrocławiu, ksiądz Paweł Sobierajski, tenor, dr hab. wokalistyki oraz doktor nauk pedagogiczno-teologicznych, jest duszpasterzem środowisk twórczych Diecezji Sosnowieckiej, ojciec Tomasz Jarosz – baryton, redemptorysta, ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Krakowie, jest doktorem wokalistyki, ks. Robert Kaczorowski – baryton, z Gdańska.

- 13.08.2017 r. godz. 19.00
Ewa Polska
organy
Męski zespól wokalny muzyki cerkiewnej St. Seraphim of Sarov, Zrenjanin (Serbia)

POLECANE STRONY
MEDIA